binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin’de Halving Fiyatlandı Mı? BTC Fiyatı Halving Sonrası Yükselecek Mi? Deutsche Bank'tan...

Bitcoin’de Halving Fiyatlandı Mı? BTC Fiyatı Halving Sonrası Yükselecek Mi? Deutsche Bank’tan Dikkat Çeken Rapor!

Deutsche Bank analistleri, Bitcoin halvinginin piyasa tarafından kısmen fiyatlandırıldığını yarılanma sonrasında BTC fiyatında büyük bir yükselişin olası olmadığını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin halvingine artık saatler kalmışken, halving sonrası yükseliş beklentisi devam ediyor. Bir kısım analistler halvingin halihazırda fiyatlandırıldığını düşünürken bazıları da halvingin fiyatlanmadığını fiyat üzerindeki etkisinin hafife alındığına inanıyor.

Bu noktada Deutsche Bank analistleri de bugün yayınladıkları bir araştırma raporunda Bitcoin halvinginin piyasa tarafından kısmen fiyatlandırıldığını yarılanma sonrasında BTC fiyatında büyük bir yükselişin olası olmadığını söyledi.

Coindesk’in haberine göre, Deutsche Bank analistleri Marion Laboure ve Cassidy Ainsworth-Grace tarafından kaleme alınan raporda Bitcoin Cash (BCH) halvingine de atıf yapıldı.

Deutsche Bank halving sonrasında BTC fiyatında büyük bir yükseliş beklemese de BTC’nin bir çatalı olan Bitcoin Cash’de yakın zamanda gerçekleşen halving sonrası fiyatın gösterdiği pozitif performansın Bitcoin ana ağı için iyiye işaret olduğunu söyledi.

“Halving sonrası için ileriye baktığımızda, gelecekteki spot Ethereum (ETH) ETF onaylarına ilişkin beklentiler, gelecekteki olası FED faiz indirimleri ve düzenleyici değişiklikler nedeniyle fiyatların yüksek kalmasını bekliyoruz. “

Analister ayrıca halving sonrası Bitcoin madenciliğinde büyük değişimler beklediğini belirterek ” çünkü yarılanma sonrası madenciler daha düşük blok ödülü alacak bu da daha az kar anlamına geliyor. Daha az kâr da madencileri daha ucuz enerji aramaya zorlayacak. Sonuç olarak Latin Amerika, Asya, Afrika ve Orta Doğu, daha düşük enerji maliyetleri nedeniyle kripto madencilerinin dikkatini çekmeyi başardı.” dedi.

Deutsche Bank analistleri son olarak geçmiş halvinglerin Bitcoin’in spesifik olarak perakende benimsemesinin artmasını sağladığını ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail