binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Halving Öncesi Artık Son Yorumlar: Nasıl Tepki Verecek? BTC'de Düşüş Neden...

Bitcoin’de Halving Öncesi Artık Son Yorumlar: Nasıl Tepki Verecek? BTC’de Düşüş Neden Durdu?

Bitcoin'de halving'e artık saatlar kalmışken BTC fiyatının bu olaya nasıl bir tepki verebileceği hala konuşuluyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir sonraki Bitcoin yarılanma (halving) olayı yaklaştıkça, Bitcoin fiyatının meşhur volatilitesi yoğunlaşıyor ve sonrasını tahmin etmeyi giderek zorlaştırıyor.

Son güncel bilgilere göre Bitcoin’de yarılanma olayı Cumartesi günü Türkiye saati ile (UTC+3) 04:11 civarında gerçekleşecek.

CryptoQuant Araştırma Müdürü Julio Moreno, traderlardan gelen satış baskısının, aslında bu traderların tüm kârlarını realize etmiş olmaları nedeniyle azaldığını belirtti. CryptoQuant’ın ölçümlerine göre, “kısa vadeli cüzdanların realize fiyatı” BTC piyasa fiyatına neredeyse eşitlenmiş durumda. Bu da kısa vadeli traderların artık toplu olarak, acil satışları motive edecek önemli kârlar elde etmediğini gösteriyor.

Twitter üzerindeki kripto para topluluğunda şaşkınlık yaratan son geri çekilmeye rağmen, analiz firması IntoTheBlock durumu Bitcoin için “olağan bir durum” olarak nitelendirerek yatırımcı karlılığının altını bir kez daha çizdi. Firmanın pazarlama direktörü Vincent Maliepaard, “Yüksek seviyelerdeyken, Bitcoin cüzdanlarının %97’sinden fazlası uzun bir süre boyunca kârdaydı” dedi. Böyle bir senaryonun nadir ve sürdürülemez olduğunu da sözlerine ekledi.

İlgili Haber  Bitcoin Daha Fazla Düşecek Mi? Ayı Analisti il Capo Son Görüşlerini Paylaştı

Glassnode’un baş analisti James Check, bugün yaptığı açıklamasında 30 günlük hızlı göstergede bir soğuma yaşandığını ve bunun uygun bir resetleme için gerekli olduğuna inandığını belirtti.

Ancak tüm analistler bu iyimserliği paylaşmıyor. Bankacılık devleri JPMorgan ve Goldman Sachs’tan analistler, Bitcoin’in yarılanmanın ardından zarar görebileceği konusunda uyardı. Yakın tarihli bir raporda Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistlerinden oluşan bir ekip, “Çeşitli nedenlerden ötürü yarılanma sonrası Bitcoin fiyatında bir düşüş görüyoruz” diye yazdı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail