binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Halving'den Hemen Sonra Bir Büyük Olay Daha Bekleniyor: Bloomberg Analisti Tarihi...

Bitcoin’de Halving’den Hemen Sonra Bir Büyük Olay Daha Bekleniyor: Bloomberg Analisti Tarihi Verdi

Kripto para piyasasında Bitcoin halving'inin ardından önemli olarak görülen bir olay daha günler sonra gerçekleşecek.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin Spot ETF’lerin onaylanmasıyla birlikte yüksek ücretiyle dikkat çeken Grayscale’in GBTC ürününden büyük çıkışlar ve BlackRock’ın daha makul Bitcoin Spot ETF ürünü IBIT’e yoğun girişler yaşanıyor.

Grayscale’in daha önce tröst olarak çalışan GBTC ürününden yaşanan çıkışlar piyasa tarafından ayı lehine değerlendiriliyor ve IBIT’in varlıklarının GBTC’yi geçeceği tarih heyecanla bekleniyor.

İki ürünün fon giriş ve çıkışları kripto para takipçileri tarafından sıkı sıkıya gözleniyor ve piyasanın ayı mı yoksa boğa tarafında mı olduğu bu metriğe göre değerlendiriliyor. Son günlerde IBIT’e olan girişlerin azalması ve GBTC’den yaşanan çıkışların artması dikkat çekiyor.

İlgili Haber  Bitcoin Fiyatı Önceki Halving (Yarılanma) Sırasında ve Sonrasında Nasıl Hareket Etmişti: İşte Veriler

Bununla birlikte Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, yaptığı açıklamasında IBIT’in içindeki BTC miktarının GBTC’ninkini geçeceği tarih olarak 30 Nisan’a işaret etti.

Analiste göre mevcut durumda GBTC şu anda 2.3 milyar dolarlık bir fark ile en yakın rakibi IBIT’in önünde. Balchunas, Bitcoin fiyatında büyük bir ralli yaşanması durumunda bu 30 Nisan tarihinin ileriye itilebileceğini de ekledi.

Analist, IBIT’in GBTC’yi geride bırakması olayını, Ethereum’un varsayımsal olarak Bitcoin’i geride bırakmasında da kullanılan “flippening” olarak nitelendirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail