Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de kayıp nasıl önlenir?

Bitcoin’de kayıp nasıl önlenir?

Takip et

Bitcoin fiyatları yerinde durmayan ABD Doları kurundan daha fazla risk taşıyor. Türk Lirası karşısında sürekli değerlenen ABD Doları Bitcoin yatırımcılarına bir nebze zararlarını kapatmak konusunda yardımcı olsa da kayıpların son derece yüksek olduğu son birkaç haftadır yatırımcılar yaptıkları yatırımlardan verim alamaz hale geldikleri üzere daha fazla kayıplar yaşamaya başladıklarını, bu kayıpların ise kendilerine çok ciddi engeller çıkardığını ifade ediyor.

Bitcoin yatırımcısının asıl hedefi olan en kısa sürede en yüksek kar elde etmek için bu zamanlar iyi zamanlar ve bu isteğin gerçek olabilecek olduğu zamanlar değil. Maalesef ki kripto para fiyatlarının aşırı düşmesi ve piyasa hacminin aşırı seviyede azalması etkileri kripto paralar üzerinde olan baskının çok daha fazla artmasına sebep oluyor.

Yatırımcı haklı olarak dünyanın tüm ülkelerinde değerlenebilecek olan Bitcoin yatırımına güvenerek yatırım yaptığını ve bunun karşılığını görmek için bir takım beklentileri olduğunu, riske atarak yatırım yapılan bu alanın kimseye faydası olmadığı, herkes için kazanç adına önem taşıdığını belirtiyor.

Kripto para dünyasında yanlış olarak düşünülen ve olumsuzluğa daha fazla sebep veren birçok farklı etken, yatırımcıları ”körü körüne” yokluğa ve kayıplara sürükleyerek yatırımcılara büyük oranlarda zarar yaşatıyor ve bu zararlar son derece fazla olabiliyor.

Nasıl zararı önlerim?

Asıl ilk etken olarak asla başkalarının yorumları ve ”körü körüne” Bitcoin’in düştüğü bu süreçte dahi Bitcoin’i ”yücelten” kişilere inanmayarak işe başlamalısınız. Bitcoin’e yatırım yapan ve zarar eden birçok kişi geçtiğimiz Aralık ayında kendi düşüncesinde başka kişilerinde yatırım yapması durumunda tekrar Bitcoin fiyatının artacak olduğunu düşünmeye başlamış ve yakınlarını zarara uğrayarak şekilde kendi kazançlarının artacak olduğu umudu ile Bitcoin yatırımı yapmaya zorlamıştı. Tam da bu nedenle yakınlarınız da dahil olmak üzere asla başkalarının ısrarla Bitcoin önerisi yapıyorlar ise bu kişilere inanmayarak işe başlamak çok daha fazla etkili çözüm olacaktır.

Bu şekilde size ısrarla Bitcoin yatırımı yapmanızı isteyen kişi veya kişiler var ise bu kişileri nasıl doğru söyleyip söylemediklerini anlayabilecek olduğunuz 2 farklı yöntem vardır. Bu kişilerin sizi zarara uğratmak uğruna mı bu piyasaya sokmak istiyor, yoksa sizinde kazanmanız için mi bu piyasaya girmenizi istiyor? Bu sorunun yanıtını anlamak için yapmanız gereken size ısrarla Bitcoin yatırımı yapmanızı öneren kişinin önerilerinden bağımsız olarak Bitcoin fiyatlarını kontrol etmek ve fiyatların düşüş yaşayıp yaşamadığı veya zirvede olup olmadığı konusuna bakmakla başlayabilirsiniz. Bununla da sınırlı kalmayarak diğer farklı internet ortamındaki Bitcoin analizlerini gerek bitcoinsistemi.com gerek farklı sitelerden inceleyerek yükseliş beklenip beklenmediği konusunda bilgi sahibi olabilir ve Bitcoin hakkında çok olumsu bir süreç işleyeceğine ve daha fazla düşüşler olacağı veya bu zirvenin üzerine çıkamayacak olduğu gibi bir ifade kullanılmış ise arkadaşınız veya size Bitcoin yatırımını hemen ısrarla yapmanızı tavsiye eden kişilerden en azından maddi olarak uzak durmak sizin yararınıza olabilir.

Piyasayı takip etmeyen ”ben yatırımcıyım” diyemez ve kazanamaz!

Bitcoin yatırımı sıradan mevduat hesabı yatırımlarından daha farklı bir yatırım aracıdır. Bu yatırım aracının arkasında yatan asıl çıkış noktası ödeme aracı olsa dahi sabit bir seviyede olmadığı ve sürekli oynak seviyede olduğu ve bir dakikası diğer dakikasını tutmadığının ötesinde 2 saniyesi diğer saniyeyi tutmamasından dolayı Bitcoin fiyatı ve piyasa durumunu takip etmeyen kişiler ”ben yatırımcıyım” diyemez ve bu kişiler kaybetmeye sürekli olarak mahkum olacaktır.

Bitcoin fiyatı anlık olarak binlerce dolar düşebilir, binlerce dolar yükselebilir. Tam da bu nedenle yatırımcı olan kişilerin mutlaka kripto para fiyatlarının listesini kontrol etmesi ve bu liste ile ilgili olarak düşüş olabilecek olduğu zamanlar eğer ki düşüşlerin çok yüksek olabilecek olduğu tahmin edilir veya kripto para fiyatları en yüksek seviyede ise Bitcoin yatırımını yüksek fiyattan satıp tekrar düştüğünde düşük fiyattan daha fazla Bitcoin olarak geri alması kazanç için en önemli unsur ve etkendir.

Heves uğruna kısa vadeden uzak durun!

Eğer yatırımcı iseniz ve az miktarların üzerinde Bitcoin yatırımı yaptıysanız ve bunu kısa sürede geri çekmek için bekliyor iseniz bu tamamen büyük zararlara sebep olabilir ve %100 risk yaratacak bir ortamı beraberinde getirir. Bitcoin fiyatının anlık olarak binlerce dolar düşmesi sizin kısa vadeli olarak yaptığınız yatırımın tamamen son bulmasına ve tamamen elinizde olan paranın saniyeler, dakikalar içerisinde sizin haberiniz dahi olmadan fiyat düşüşü sonucunda yok olmasına sebep olabilir. Bu korkutucu ifadeler maalesef ki daha önce binlerce yatırımcının sorunlar yaşamasına, tüm maddi gücünün kaybolmasına sebep olmuş olup hala daha büyük kayıplara sebep olmaya devam etmektedir.

Kısa vadeli yatırımı bu dakika yaptıysanız hemen ufak bir zarar ile satmak sizi gelecekte daha fazla zararlardan koruyacaktır. 10 günlük Bitcoin yatırımları, 5 günlük Bitcoin yatırımları size kar kazandırma şansı tanısa dahi yeterli seviyede olmayacak ve daha fazla zarara sebep olabilecektir. En az yatırım sürenizi 60 gün olarak belirlemeniz daha fazla kazanç için ve daha az zarar için sonuç almanızda etkili olabilir.

Sürekli ufak miktarlar satmaktan kaçının

Bitcoin yatırımınız var ve sizin acil olarak paraya ihtiyacınız var ama ”olmasa da olur” diyebilecek olduğunuz zamanlar Bitcoin yatırımınızdan ufak ufak bozumlar yapmayın. Hem komisyon olarak, hem de uzun vadede kazancınızın azalmasına sebep olabilecek bu sorun belki de bir gün sizi ”tamamen yatırımsız” kalmış hale getirebilecek seviyeye kadar sürükleyebilir ve bu yatırımcılar için asla istenmeyecek olan bir sondur. Yatırımınızı az az satmak size eğer ki fazlası ile bir yarar katmayacak ve acil olarak ihtiyacınız olmayan bir para ise Bitcoin yatırımınızı bozdurmak gereksiz ve uzun vadede daha büyük zararlara sebep olabilecek olan işlem olacaktır.

Zarara uğradım, nasıl geri kazanabilirim?

Sadece zarara uğrayanlar değil, herkes için kar elde edebilmek için bir takım yapılması gerekenler vardır ve bu yapılması gerekenler kripto para yatırımlarının dikkatli bir şekilde takip edilmesi ve yatırımların ne zaman daha fazla kar elde edilebilecek olduğu konusunda dikkatli olarak piyasa verilerini incelemekten geçer.

Piyasa verilerini takip etmek ve eğer ki zarar çok büyük ise ufak miktarlarda al-sat yapmaya başlayarak karlı duruma geçmeye çalışmak daha kısa sürede zararı çıkarmakta etkili bir sonuç almanıza fayda sağlayabilir.

฿– Bitcoin yatırımları dikkatle yakından takip edilmeli ve yatırım miktarınızı sürekli olarak kontrol etmelisiniz.

฿– Olası zararlardan kaçınmak için ani satışlardan uzak durmak ve yüksek olduğu zamanki fiyattan hemen satış yapmak kazanç durumunun daha fazla artmasında etkili olabilir.

฿– Bu içerik yatırım tavsiyesi veya yatırım önerisi DEĞİLDİR. Yapılacak olan tüm işlemlerden kripto para dünyasında yatırımcının kendisi sorumludur ve eğer ki yatırımcı kendi kendine de zarara uğrasa, bir öneri dolayısı ile de zarara uğrasa mesuliyet her zaman için yatırımcının kendisine ait olmaktadır.

฿– Bitcoin yatırımcısı olan kişilerin vergi vermesi gerekmese dahi kazançlarını açık olarak ifade etmemeleri ve bu kazançlardan herkese bahsetmemeleri çok çok önemlidir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları