binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Kırmızı Alarm! Kenarda Bekleyen Boğalar Geç Kaldı!

Bitcoin’de Kırmızı Alarm! Kenarda Bekleyen Boğalar Geç Kaldı!

RSI'ın aşırı alım bölgesinde olduğunu belirten The Market Ear analistleri yatırımcıları Bitcoin'de olası bir düzeltme konusunda uyardı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Genel olarak Şubat aylarını yükselişle geçiren Bitcoin bu Şubat ayında da güçlü bir performans gösterdi ve 64.000 doların üzerine çıktı.

Bu ralli sonrası piyasada yükseliş beklentisi artarken The Market Ear analistleri yatırımcıları olası bir düzeltme konusunda uyardı.

Coindesk’e konuşan The Market Ear analistleri, kısa vadeli yatırımcıların yükselişi kaçırdıkları korkusuyla kazançlarını en üst düzeye çıkarmak ve başlangıçta kenarda beklemelerinden kaynaklı kaçırdıkları kârı telafi etmek için daha riskli kaldıraçlı işlemlere yöneldiğini söyledi.

Yatırımcıları FOMO’ya kapılıp bu seviyelerden piyasaya girmemeleri konusunda uyaran analistler, bu konuda RSI göstergesinin aşırı alım bölgesinde olduğuna ve yakında bir düzeltme yaşanabileceğine dair bir sinyal verdiğini söyledi.

“Bitcoin’de 14 günlük RSI 88’de bulunuyor.

RSI’yi bu kadar aşırı alımda ve biz şimdiye kadar Bitcoin’in mevcut seviyelerinde bu seviyeyi görmedik.

RSI daha önce hiç bu kadar yüksek bir seviyeye ve 60.000 dolarlık Bitcoin fiyatına ulaşmamıştı. Gösterge, Bitcoin’in 2021’in başlarında ve Kasım 2021’de 60.000 doların üzerinde işlem gördüğü zamanlarda 65 ile 75 arasında bir okumayla zirveye ulaşmıştı.

Bu kadar yüksek bir RSI seviyesi aşırı aşırı alım koşullarına işaret ederken, bu durum Bitcoin’in yüksek fiyat seviyeleriyle birleştiğinde mevcut rallinin sürdürülemez bir seviyeye yaklaştığını gösteriyor.

Bu yüzden Bitcoin yükselişini takip etmek çok geç bir ticaret gibi görünüyor”

RSI Göstergesi Nedir, Hangi Seviye Ne Anlama Gelir?

J. Welles Wilder tarafından geliştirilen RSI, genellikle 14 gün veya 14 hafta olmak üzere belirli bir süre boyunca fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum göstergesidir.

70’in üzerinde bir RSI okuması, aşırı alım koşullarını veya varlığın uzun bir süre boyunca art arda yükselen fiyatlar gördüğü yada biraz fazla hızlı yükseldiği ve yakında daha düşük bir düzeltme yapabileceği bir durumu yansıtır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail