binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Önümüzdeki Günlerde Neler Yaşanacak? Düzetme Kapıda Mı, Yoksa 100.000 Dolar Yolu...

Bitcoin’de Önümüzdeki Günlerde Neler Yaşanacak? Düzetme Kapıda Mı, Yoksa 100.000 Dolar Yolu Açık Mı? Analist Cevapladı

Ünlü bir kripto para analisti, Bitcoin'in önümüzdeki dönemki muhtemel performansına dair tahminlerini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe kısa süre önce Bitcoin’in geleceğine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Bitcoin’in 50.000 dolar ve üstüne çıkmasıyla birlikte herkesin aklındaki soru, önümüzdeki birkaç ay içinde 100.000 dolara ulaşıp ulaşmayacağı gibi görünüyor.

Bitcoin fiyatı, ETF’lerin piyasaya sürülmesinden önce başlayan 25.000 dolardan 49.000 dolara yükselişiyle yukarı yönlü bir seyir izliyor. Bu ralli, ETF’lere bir hafta içinde 2 milyar dolardan fazla net girişle sonuçlandı.

Bununla birlikte Grayscale’in Bitcoin Spot ETF ürünü GBTC’den yaşanan BTC çıkışları bu ralli döneminde FUD kaynağı olmuştu. Olumsuz duyarlılığa rağmen, piyasalar 39 bin dolardan tersine dönerek Bitcoin Spot ETF’lerine büyük ilgi gösterdi. Bu da 53 bin dolarla zirve yapmasına ve sürekli bir girişe neden oldu.

Peki bu kripto para piyasası için ne anlama geliyor?

Van de Poppe, makroekonomik olayların biraz olumsuza dönmesi halinde (geçen hafta Tüketici Fiyat Endeksi’nin biraz yükselmesiyle gördüğümüz gibi) bir düzeltme görebileceğimize inanıyor. Analiste göre bu durum, girişlerin azalması ya da ETF satışları dışında piyasalara daha fazla tarafın dahil olması gibi diğer faktörlerin duyarlılığın değişmesine ve dolayısıyla önemli bir düzeltmeye yol açması halinde de meydana gelebilir.

İlgili Haber  FED Üyesi Bostic'ten Enflasyon Verisi Sonrası Kritik Açıklamalar: Faiz İndirimi Gelecek Mi?

Analiste göre mevcut duyarlılık göz önüne alındığında bu düzeltmelerin hızlı olması bekleniyor. Bunların tam olarak ne zaman gerçekleşeceği belli olmasa da, Van de Poppe, veriler piyasaların 53-58 bin dolar arasında zirve yaptığını ve buradan itibaren %20-40’lık bir düzeltme yaşayabileceğini düşünüyor.

Bu düzeltmenin önümüzdeki haftalarda mı yoksa Mart ayında mı gerçekleşeceği belirsizliğini koruyor. Ancak net olan bir şey var, analiste göre piyasalar organik olarak hareket ediyor ve genel duyarlılığa rağmen sağlıklı düzeltmeler yaşıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail