binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerFED Üyesi Bostic'ten Enflasyon Verisi Sonrası Kritik Açıklamalar: Faiz İndirimi Gelecek Mi?

FED Üyesi Bostic’ten Enflasyon Verisi Sonrası Kritik Açıklamalar: Faiz İndirimi Gelecek Mi?

FED üyesi Bostic, bugün beklenenden yüksek gelen ÜFE verisinin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FED üyesi Raphael Bostic geçtiğimiz günlerde ABD ekonomisi hakkında aydınlatıcı açıklamalarda bulundu.

Bostic son veriler karşısında şaşkınlığını dile getirirken enflasyon konusunda önemli ilerlemeler kaydedildiğini de belirtti. Son enflasyon verilerine rağmen Bostic, FED’in politika kararları konusunda sabırlı olması gerektiğini söyledi.

Bostic, enflasyon baskılarını azaltmak için hala yapılması gereken daha çok iş olduğunu ifade etti. Bununla birlikte, insanların genel olarak ekonominin durumu hakkında iyi hissettiğini savundu. FED üyesi, enflasyonun %2’ye geri dönmesi konusunda iyimserliğini koruyor.

İleriye dönük olarak Bostic, yaz aylarında faiz oranlarının düşürülmeye başlanmasını bekliyor. Verilerin gerektirmesi halinde faiz indirimlerinin zamanlamasını ayarlamaya da açık olduğunu belirtti. Bostic, 2024 yılında iki faiz indirimi öngörüyor ancak veriler olumlu kalırsa bu yıl üç faiz indirimini destekleyebilir.

İlgili Haber  Son Dakika! ABD ÜFE Verileri Açıklandı! İşte Bitcoin ve Doların İlk Tepkisi!

Bostic ekonominin hala muazzam bir ivmeye sahip olduğuna inanıyor. Faiz indirimine başlama kararının bir ‘sanat’ olacağını ve enflasyonun temel ölçütlerinde ilerleme arayışında olduğunu belirtti.

Piyasanın faizleri düşürme konusundaki aciliyetine rağmen Bostic aynı aciliyet duygusunu paylaşmıyor. Ekonominin iyi bir performans göstermesi halinde, indirim için daha uzun süre beklemekte bir sakınca görmediğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail