binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin’de Powell’ın Konuşması Bekleniyor! Saat Kaçta Konuşacak? İşte Detaylar...

Bitcoin’de Powell’ın Konuşması Bekleniyor! Saat Kaçta Konuşacak? İşte Detaylar…

Bitcoin'de gözler Powell'ın açıklamalarında olacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin dün yaşadığı yükselişle son altı haftanın en yüksek seviyesine çıktı ve 28.000 doları aştı. Bu noktada son 24 saatte %4’ü aşan yükseliş kaydeden BTC için “Uptober” yani yükseliş ayı olarak olarak bilinen Ekim ayı hızlı başladı.

Yatırımcılar Bitcoin’deki yükselişin devamının gelip gelmeyeceğini merak ederken gözler FED başkanı Jerome Powell’ın yapacağı konuşmaya çevrildi.

Powell’ın konuşması 15.00 UTC’de (TSİ 18.00) başlayacak.

İlgili Haber  Dikkat: Kripto Piyasası Kritik Haftaya Giriyor! İşte Takip Edilmesi Gereken Ekonomi ve Altcoin Gelişmeleri Listesi

FED, Eylül ayında faiz oranlarını sabit tutsa da Powell şahin açıklamalarda bulundu. Bu noktada Powell, Philadelphia Fed Başkanı Patrick ile birlikte bir toplantıya katılacak ve Powell’ın açıklamaları yakından takip edilecek.

Zira Powell’ın ve FED yetkililerinin yapacağı açıklamalar Kasım’daki FOMC toplantısı öncesi faiz oranlarında artırım yapılıp yapılmayacağına dair ipuçları için önem arz etmektedir.

Bitcoin ve piyasalar Powell’ın konuşmasını yakından takip ederken analistler Powell’ın yapacağı konuşmanın piyasadaki volatiliteyi artırabileceğini belirtti.

Neler Olmuştu?

20 Eylül’de faiz kararını açıklayan FED, beklendiği üzere faiz oranında artış gerçekleştirmeyerek faiz oranlarını 5,25 ve %5,5 aralığında sabit tutmuştu.

Bu karar sonrası konuşan FED Başkanı FED’in enflasyon konusunda çok yol kat ettiğini ancak FED’in sıkılaştırmasının etkilerinin henüz hissedilmediğini söyledi.

Sonraki aylara ilişkin faiz kararlarının veri ve risk değerlendirmelerine dayanacağını belirten Powell, enflasyonun hala hedefin oldukça üzerinde olduğunu ifade etti.

“FED’in sıkılaştırmasının tam etkileri henüz hissedilmedi. Enflasyon hedefin oldukça üzerinde ve FOMC enflasyonu %2’ye çıkarma konusunda kararlı.

FOMC kararları gelecek verilere dayanacak. FOMC toplantı toplantı karar almaya devam edecek.

Uygun olması halinde faiz oranlarını daha da yükseltmeye hazırız.”

Bitcoin yazım esnasında 28,210 dolar seviyesinde bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail