blank
AltcoinAnalizBitcoin

Bitcoin’de Sert Düşüş: Altcoinlerde Deprem Etkisi Yaşandı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), CBOE‘nin Bitcoin ETF başvurusu kararını ertelediğini bildirdi. Piyasa bu haberden sonra sert bir düşüş yaşadı ve dün 22.40’tan sonra düşüş trendi başladı.

Dün gece 7100 dolar seviyelerinden sert bir şekilde düşmeye başlayan Bitcoin 6400 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu sert düşüş genelde hareketlerini Bitcoin ile yapan altcoinler üzerinde ciddi bir olumsuz etki meydana getirdi.

Altcoinler Çok Olumsuz Etkilendi

Bitcoin’in bu düşüşünden sonra ellerindeki altcoinleri panik ile satan yatırımcılar Bitcoin’in piyasa payını yüzde 48.6 seviyelerine çıkardı. Son 24 saat içinde Bitcoin yüzde 7.5 değer kaybederken;

Ethereum %10

XRP %4.20

EOS %4.35

Stellar %9.80

seviyesinde gerileme yaşadı.

Düşüş yaşayan altcoinler arasında en çok dikkat çeken coin XRP oldu. An itibarıyla 0.35 dolardan işlem gören XRP yaşadığı bu sert düşüş ile 2018’in en dip seviyesini yenilemiş oldu. Bunun yanı sıra Litecoin’de 18 Kasım 2017 tarihinden beri en düşük seyesini görerek 65.5 dolardan işlem görüyor.

Bunun yanı sıra Ethereum’da yatırımcılarını bir hayli şaşırttı. 369 dolar seviyesinden işlem gören ETH, bu seviyeleri en son 21 Kasım 2017 tarihinde görmüştü.

Bitcoin’in sert düşüşünden sonra altcoinlerden ciddi bir para çıkışının olmasında sonra çoğu kişi “en güvenli liman Bitcoin” sözlerini tekrar etti.

Analistler düşüşün devam etmesi ve 6800 desteğinin altında kalınması durumunda 5700 dolar seviyelerine kadar bir gerileme öngörüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu