binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin'de Sert Düşüş: Altcoinlerde Deprem Etkisi Yaşandı

Bitcoin’de Sert Düşüş: Altcoinlerde Deprem Etkisi Yaşandı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), CBOE‘nin Bitcoin ETF başvurusu kararını ertelediğini bildirdi. Piyasa bu haberden sonra sert bir düşüş yaşadı ve dün 22.40’tan sonra düşüş trendi başladı.

Dün gece 7100 dolar seviyelerinden sert bir şekilde düşmeye başlayan Bitcoin 6400 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu sert düşüş genelde hareketlerini Bitcoin ile yapan altcoinler üzerinde ciddi bir olumsuz etki meydana getirdi.

Altcoinler Çok Olumsuz Etkilendi

Bitcoin’in bu düşüşünden sonra ellerindeki altcoinleri panik ile satan yatırımcılar Bitcoin’in piyasa payını yüzde 48.6 seviyelerine çıkardı. Son 24 saat içinde Bitcoin yüzde 7.5 değer kaybederken;

Ethereum %10

XRP %4.20

EOS %4.35

Stellar %9.80

seviyesinde gerileme yaşadı.

Düşüş yaşayan altcoinler arasında en çok dikkat çeken coin XRP oldu. An itibarıyla 0.35 dolardan işlem gören XRP yaşadığı bu sert düşüş ile 2018’in en dip seviyesini yenilemiş oldu. Bunun yanı sıra Litecoin’de 18 Kasım 2017 tarihinden beri en düşük seyesini görerek 65.5 dolardan işlem görüyor.

Bunun yanı sıra Ethereum’da yatırımcılarını bir hayli şaşırttı. 369 dolar seviyesinden işlem gören ETH, bu seviyeleri en son 21 Kasım 2017 tarihinde görmüştü.

Bitcoin’in sert düşüşünden sonra altcoinlerden ciddi bir para çıkışının olmasında sonra çoğu kişi “en güvenli liman Bitcoin” sözlerini tekrar etti.

Analistler düşüşün devam etmesi ve 6800 desteğinin altında kalınması durumunda 5700 dolar seviyelerine kadar bir gerileme öngörüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail