blank
AnalizBitcoin

Bitcoin’de Sert Düşüş! Fiyat Nereye Gidiyor? Bitcoin Analizi

Bitcoin 2 günlük art arda gelen yüzde 6’lık düşüşleriyle yatırımcısını ciddi anlamda üzdü. An itibari ile 6300 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin fiyatının bundan sonra nasıl şekilleneceği bütün yatırımcıların merak konusu.

Haziran ayından beri 6800 dolardaki direncini kırmaya çalışan BTC, en son 8 Temmuz tarihinde bu direnci bir kez daha kırmaya çalıştı ve başarılı olamadı. Ardından sert bir düşüşle 6300 dolar seviyelerine kadar geriledi. Son iki gündür yaşadığı ard arda düşüşler ile son haftaların en düşük seviyesine geriledi.

5700 Dolar Seviyelerine Geriler Mi?

22 Haziran tarihinde bu direnci kırmaya çalışan Bitcoin, başarılı olamamış ve 5700 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bu seviye Bitcoin’in 2018 senesinde yaşadığı en düşük fiyat olarak yatırımcıları korkutmuştu. Şuan ki durum da bu senaryoya benziyor. Son zamanlarda iyi bir yükseliş trendi yakalayan Bitcoin tekrar 6800 dolar direncini test etti fakat kıramadı. Bir çok analist fiyatın tekrar 5700 seviyelerine kadar gerileyebileceğini söylüyor.

Fiyat Buradan Seker Mi?

Bir diğer senaryoya göre Bitcoin direncini kırmadan önce son bir güç topluyor olabilir. Yarın veya önümüzdeki günlerde 6200 dolar seviyelerinden bir sıçrama (bounce) gelebileceği ihtimal dahilinde. Fakat hacimlerde ciddi bir zayıflık olduğunu düşünürsek bu ihtimal gerçekleşmeyebilir.

Altcoinler De Düşüşte

Genelde Bitcoin’in ile beraber hareket eden altcoinler BTC ile beraber düşüş gösteriyor. Başlıca altcoin fiyatlarına bakıldığında:

Ethereum %9’luk düşüşle 434,51 $,

XRP %5,42’lik düşüşle 0,45 $

EOS %7’lik düşüşle 7,32 $,

Litecoin %4,60’lık düşüşle 77,16 $

olarak karşımıza çıkıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu