Kripto HaberleriHaberlerBitcoin'de Takip Edilen Oylamadan Kötü Haber! İşte Detaylar

Bitcoin’de Takip Edilen Oylamadan Kötü Haber! İşte Detaylar

Takip et

Bugün Avrupa Parlamento’sunda önemli bir oylama gerçekleşiyor.

AB Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İlişkiler Komitesi, kullanıcı bilgilerinin saklanmadığı ve hükümetlerle paylaşmayan merkeziyetsiz cüzdanları düzenlemeyi amaçlayan AML mevzuatında yapılacak değişiklikleri oyladı.

AML mevzuatında yapılacak değişiklik paketi, finansal kuruluşların müşterilerinin işlemlerine ilişkin bilgi sunma yükümlülüklerine kripto para işlemlerini de dahil edecek.

Metamask gibi merkeziyetsiz cüzdanların kullanıcı bilgilerini almadığı ve saklamadığı göz önüne alındığında bu cüzdanların Avrupa’da yasadışı ilan edilmesi söz konusu.

Bu durumun Avrupa’daki kripto para inovasyonuna büyük darbe vuracağı değerlendiriliyor.

İlk Sonuçlar Olumsuz

Komite’de yapılan oylamaya ilişkin ilk sonuçlara göre kullanıcı bilgilerini saklamayan cüzdanları illegal yapacak maddeler küçük farklarla komiteden geçti.

58 Evet 52 Hayır 7 Çekimser oy kullanılırken, yönetmeliğin tamamı üzerinde bir oylama daha yapılacak.

Taslağın tamamına ilişkin oylamanın 18.00’da başlaması bekleniyor. Taslağın tamamına ilişkin oylamadan farklı bir sonuç beklenmiyor.

ECON’un bu önerilerinin daha sonra Avrupa Parlamentosu genel kurulunda tartışmaları yapılacak. Bu nedenle henüz yasal süreç için son aşamada değiliz.

Son dakika gelişmeleri için bizi twitterdan takip etmeyi unutmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları