BitcoinHaberler

Bitcoin’de Üst Üste 10 Haftalık Kırmızı Mum Mu Geliyor? İşte Korunması Gereken Seviye!

Bitcoin fiyatı eğer bu seviyeyi aşamazsa üst üste 10. kez haftayı kırmızı bir mum ile kapatacak. İşte korunması gereken bölge.

Bitcoin (BTC), 5 Haziran Pazar gecesi 29.468 doların üzerinde kapanış yaparsa üst üste 10. haftalık kırmızı mumdan kurtulmuş olacak.

Twitter hesabımızı takip ederek gün kapanışları anında öğrenebilirsiniz: https://twitter.com/bitcoinsistemi

Geçtiğimiz 9 hafta boyunca BTC fiyatı bir öncekine göre daha düşük bir fiyat ile haftayı kapatmıştı. Bitcoin Mayıs sonunda bu rekoru kırana kadar bir önceki rekor üst üste 6 kırmızı haftaydı.

Bitcoin Fiyatının Haftayı 29.468 Doların Üstünde Kapatması Gerekiyor

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin’in fiyatı 29.850 dolardan işlem görüyor ve üst üste 10 kırmızı mumdan kurtulması için 29.468 doların altında kapanış yapmaması gerekiyor. Şu anda bulunulan fiyat seviyesi, 2020 yılının Aralık ayında kırılmasından bu yana aşağı yönlü harekete karşı direnç göstermişti.

Bitcoin Haftalık Grafiği

Bitcoin fiyatı bu yıl boyunca hisse senedi piyasalarından ve bu piyasaların da düşüşüne neden olan jeopolitik olaylardan çok fazla etkilendi. Bilindiği üzere Rusya ile Ukrayna arasında başlayan savaş sonrasında özellikle enerji fiyatlarında yaşanan artış ile birlikte ABD’deki enflasyon son 40 yılın en yüksek seviyesine çıkmıştı. Bunun sonucunda FED’in uygulamaya başladığı faiz politikası riskli varlıklarda düşüşe neden oldu.

BTC fiyatı mevcut durumunda daha önce alışılmamış bir bölgeye doğru bir hareket sergiliyor gibi görünüyor. BTC’nin bir önceki döngüsündeki tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru seviyesi 19.740 dolardı. BTC şimdiye kadar hiçbir zaman bir önceki döngüsündeki rekor seviyeye kadar düşmedi. Bu yüzden boğaların bu bölgeye özel bir ilgi vererek zayıflık göstermemeye çalışacağı düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu