coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Yeni Rekor Ne Zaman Geliyor? Varlık Yöneticisi VanEck 2024 İçin 15...

Bitcoin’de Yeni Rekor Ne Zaman Geliyor? Varlık Yöneticisi VanEck 2024 İçin 15 Kehanetini Açıkladı!

Dijital varlık yönetim şirketi VanEck, yayınladığı son analizinde kripto para piyasasına dair 15 tahminini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Varlık yönetim şirketi VanEck, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada 2024 yılı için kripto para piyasasına ilişkin 15 tahminde bulundu. İşte şirketin yaptığı önemli çıkarımlar:

 • ABD Resesyonu ve Bitcoin ETF’leri: ABD’de resesyonun baş göstereceği tahmin ediliyor, ancak ilk Bitcoin ETF’leri piyasaya sürülecek. Bitcoin’in fiyatını desteklemek için 2024’ün 1. çeyreğinde bu ETF’lere 2.4 milyar doların üzerinde para akabilir.
 • Bitcoin Yarılanması (Halving): 2024’teki 4. Bitcoin yarılanması, piyasada asgari düzeyde bir bozulmaya ve Bitcoin fiyatında yarılanma sonrası bir artışa neden olacak ve bazı düşük maliyetli madenciler için önemli kazançlar sağlayacak.
 • Bitcoin’de Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi: Bitcoin 2024 yılının 4. çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak ve potansiyel olarak ABD başkanlık seçimlerinin ardından siyasi olaylar ve düzenleyici değişikliklerle teşvik edilecek.
 • Ethereum vs Bitcoin: Ethereum 2024 yılında Bitcoin’i geçemeyecek ancak yine de büyük teknoloji hisselerinden daha iyi performans gösterecek. Ethereum’un pazar payı diğer akıllı sözleşme platformları tarafından zorlanacak.
 • Ethereum Katman 2’ler: EIP-4844 uygulaması sonrasında, Ethereum Katman 2’ler EVM uyumlu TVL ve işlem hacminin çoğunluğunu ele geçirecek.
 • NFT Faaliyeti: NFT faaliyeti, Ethereum’un liderliği ve Bitcoin’in Ordinals protokolü aracılığıyla ilgi görmesiyle tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacak ve ETH-BTC NFT ihraç oranını 2024’ün sonuna kadar 3-1’e çıkaracak.
 • Binance’in Konumu: Binance, OKX, Bybit, Coinbase ve Bitget gibi rakiplerinin liderlik için yarışmasıyla spot ticarette 1 numaralı pozisyonunu kaybedecek. Coinbase’in vadeli işlemler piyasası, düzenlenmiş endekse dahil olmanın kilit önem kazanmasıyla günlük 1 milyar dolarlık hacmi aşabilir.
İlgili Haber  Binance, Birleşik Arap Emirlikleri'nde Yaptığı Lisans Başvurusunu Geri Çekti!
 • Stablecoin Piyasa Değeri: Stablecoin piyasa değeri 200 milyar doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak. USDC, pazar payı kayıplarını tersine çevirecek ve özellikle gelişmekte olan Katman 2 zincirlerinde daha kurumsal benimsemeye doğru bir kayma olduğunu gösterecektir.
 • DEX’ler (Merkeziyetsiz Borsalar): DEX’ler, Solana gibi hızlı blok zincirleri ve otomatik işlemlere olanak tanıyan cüzdanlar sayesinde spot ticaret pazar payında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacak, zincir içi ticareti ve kendi kendini saklamayı teşvik edecek.
 • Havale işlemleri: Lightning Network’teki “Bitcoin Staking” yeni, kullanıcı dostu staking araçları aracılığıyla getiri fırsatları sunarak havale işlemleri blok zinciri kullanımını artıracak.
 • Blockchain Oyunları: Çıkış yapan bir blockchain oyunu günlük 1 milyon oyuncuyu aşabilir. Immutable X, cüzdan kullanımını kolaylaştıran ve daha geniş çapta benimsenmesini sağlayan önemli sürümler ve Immutable Passport ile piyasa değeri sıralamasında tırmanmaya hazırlanıyor.
 • Solana: DeFi TVL yükseldikçe ve ETF’ye olan ilgi arttıkça Solana’nın Pyth oracle ile Chainlink’in TVS’sini geçerek piyasa değeri, TVL ve kullanıcılar açısından ilk 3 blockchain arasına gireceği tahmin ediliyor.
 • DePin Ağları: DePin ağları, özellikle de Hivemapper ve Helium, Hivemapper’ın önemli mesafeleri haritalaması ve Helium’un 5G ağının hızla genişleyerek geleneksel altyapılara uygun maliyetli alternatifler sunmasıyla daha fazla benimsenecek.
 • Muhasebe Standartları: Yeni muhasebe standartları kurumsal kripto varlıklarını artıracak. Coinbase, Taban Protokolü büyüdükçe Katman 2 geliri bildirecek. 2025 yılına kadar, büyük bir finansal kuruluş, genel zincir bağlantısına sahip yarı kamusal bir blockchain başlatabilir.
 • KYC Uyumlu DeFi Uygulamaları: Uniswap’in başını çektiği KYC uyumlu DeFi uygulamaları, KYC olmayanları geçerek kurumsal hacmi çekecek ve protokol ücretlerini artıracak, bu da Uniswap’in token değerini artırabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail