AnalizBitcoin

Bitcoin’deki (BTC) Sıradaki Hedefler Neler?

Bitcoin'deki hedefler neler? Yeni hedef 10.000 dolar mı?

Gün içerisinde 9.000 dolar üzerine yükselen ve bu seviyenin üzerinde tutunan Bitcoin, bu süreçte 9370 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Bitcoin’in bu kadar kısa süre içerisinde yükseliş yaşaması piyasalarda olumlu etkiler yaşatırken birçok yatırımcı gözünü 10.000 dolar seviyelerine dikmiş durumda.

Peki 10.000 dolar seviyesi öncesinde kritik noktalar neler?

BTC’de bu süreçte ilk ve en önemli hedef geçtiğimiz hafta da test edilip kırılamayan 9500 dolar seviyeleri. Bu seviye hem haftalık direnç seviyesi olarak hem de ana düşüş trendinin (kırmızı çizgi) geçtiği bölge olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin aşılması durumunda 10.600 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Güncel olarak ise 8500 dolar seviyeleri önemli bir destek olmuş durumda. Eğer bu seviye kırılırsa BTC 7600 dolar seviyelerine kadar sert bir şekilde gerileme yaşayabilir.

Genel trend an itibarı ile “yükseliş” yönlü olarak görülse de halving dönemi öncesi her an bir satış baskısı olabileceğini unutmamak ve buna göre davranmak gerekiyor.

Genel kripto para piyasa hacmi 257 milyar dolar seviyelerine yükselirken BTC hakimiyetinin hızla arttığı ve yüzde 67 seviyesini geride bıraktığı dikkatlerden kaçmıyor.

Her zaman planlı, tedbirli ve stop-limit emir kullanarak yatırım yapılması son derece önemlidir. Bu sebeple panik yapmadan, destek-direnç noktalarını göz önünde bulundurarak ve piyasadaki haberleri takip ederek işlem yapmak tavsiye edilmektedir. Unutmayın strateji belirlerken ilk hedeflenilmesi gereken konu “kaybetmemek” olmalıdır.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu