Kripto HaberleriAnalizBitcoin'deki (BTC) Son Düşüş Öncekilerden Farklı Mı? Jp Morgan Yorumladı!

Bitcoin’deki (BTC) Son Düşüş Öncekilerden Farklı Mı? Jp Morgan Yorumladı!

Takip et

Bitcoin’de pazar sabahı yaşanan 10.000$’lık sert düşüş yatırımcıların büyük bir kısmını tedirgin etti. Bu düşüşün yarattığı tedirginlik yatırımcıların risk iştahını azalttı. Bitcoin’in günlük MA 50’nin üzerine çıkmakta zorlanması daha büyük bir düzeltme gelir mi? sorularını gündeme getirdi.

Jp Morgan analistleri Bitcoin’in kararsızlık göstermesinin negatif bir algı oluşturduğunu ve biran önce 60.000$ üzerine çıkması gerektiğini ifade etti.

Analistlere göre, kısa vadede 60.000$’ın geri alınamaması durumunda Bitcoin’deki düşüş devam edebilir.

Analistler Bitcoin’deki önceki düzeltmelerde de sert tasfiyelerin olduğunu ancak fiyatın hızlı bir şekilde toparlandığı ifade ederek, hızlı bir toparlanma gelmezse yatırımcılar oyunun yönünün değiştiği algısına kapılabilir yorumunu yaptı.

“Bitcoin vadeli işlem piyasaları, geçtiğimiz süreçte benzer bir düşüş yaşamış ve vadeli işlemlerde sert bir tasfiye olmuştu.

Şu anda bu düşüşün onların bir benzeri olup olmadığını izlediğimiz aşamadayız. Momentumun azalması diğerleri gibi hızlı bir toparlanma olmayacağının sinyalini veriyor.”

Jp Morgan’a göre boğa koşusunun devamı için 60.000$’ın biran önce geçilmesi gerekiyor.

ABD’li yatırımcı Bill Miller JP Morgan analistleri ile aynı fikirde değil. Miller’a göre Bitcoin’de yaşanan son düşüş, daha yükseklere ulaşmak için ödenmesi gereken bir bedeldi. Miller bu gerilemenin geçici olduğunu ve Bitcoin’in yoluna devam edeceğini düşünüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları