Bitcoin

Bitcoin’deki Büyük Düşüş ve Yükselişi Bilen Ünlü Analistten 2020 Öngörüsü

Daha önce yaptığı iddialı tahminler ile gündeme gelen Clem Chambers, yeni bir tahminde bulundu. Çin ve ABD vurgusu...

Kripto para piyasasında özellikle son zamanlarda birçok analist tahminler yürütüyor. Analistlerin çoğu bu tahminlerinde yanıldığı için yatırımcılar tarafından bu tahminlere olan itibar son zamanda oldukça fazla azaldı. 2018 yılındaki düşüşü ve 2019’daki 14.000 dolara kadar olan yükselişi doğru bir şekilde tahmin eden Clem Chambers, birçok yatırımcı tarafından sıkı takip ediliyor. Clem Chambers BTC hakkında yeni tahminde bulundu.

Çin ve ABD İlişkisi

ABD ile Çin arasındaki ekonomik savaşın Bitcoin üzerindeki etkilerini ifade eden ünlü isim, “2019’da Çin ve ABD arasındaki ticaret savaşı büyüdüğü için Bitcoin fiyatı da bir o kadar arttı” şeklinde konuştu. İlerleyen dönemlerde bu gerginliğin büyümesi halinde BTC’nin daha da yükseleceğini ifade eden Chambers, adeta Bitcoin’in bir kaos parası olduğunu ifade etti.

Daha önceki tahminlerinde de 20.000 doların tekrar görüleceğini sık sık ifade eden Chambers, ilerleyen dönemlerde özellikle devletler arasında bu ekonomik savaş devam ederse bu durum BTC’ye yarayacaktır dedi.

Bitcoin Altına Benziyor

Özellikle bakıldığı zaman altın da hiçbir devlete veya kuruma bağlı olmadığı için dünyada ekonomik kriz veya bir savaş olduğunda daima değer kazanır. Güvenli liman olarak görülen altın dünyada oluşan her türlü kaos ortamında değer kazanan tek varlık olarak biliniyor. Bitcoin’in de bu şekilde olduğu son dönemde sıkça ifade ediliyor. Çünkü BTC de tıpkı altın gibi hiçbir kurum veya devlet güdümünde değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu