binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'deki ciddi düşüşün sebebi ne?

Bitcoin’deki ciddi düşüşün sebebi ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı dün aniden yaklaşık 600 dolar seviyesinde gerileyerek 6300 dolar seviyesine kadar düştü. An itibarı ile 6430 dolar seviyelerinden işlem gören BTC, özellikle altcoin piyasasını alt üst etti.

Peki son zamanlardaki yükselişlerle yatırımcısını sevindiren ve 8000 dolar seviyesini geçmesine daha olumlu bakılan Bitcoin’in bu ani düşüşünün sebebi ne?

Birkaç farklı sebep var

Uzmanlara göre birçok sebep var. Bunlardan bazıları Goldman Sachs’in Bitcoin ticaret masası kuracağını ertelemesi ve ShapeShift borsasının kimlik doğrulama sistemini mecbur kılması olarak gösteriliyor. Ayrıca yaşadığı sorunlar dolayısıyla kayyum atanan Mt.Gox’un 16.000 BTC’yi elinden çıkardığı ve bu durumun ciddi bir düşüşü tetiklediği ifade edildi.

Ayrıca Bitcoin’de short pozisyonlarının ciddi anlamda artması hatta tek bir kişinin 10.000 BTC tutarında kısa pozisyon açması, Goldman Sachs’in yaptığı olumsuz haberin piyasaya duyurulmadan önce bu bilgili bilen kişi veya kişiler tartafından yapıldığı tahmin ediliyor.

ETF’nin onaylanması zor görülüyor

Tekrar bu olaylar ile “kripto paralar manipülasyonlara açık” sözü sık sık telafuz edilmeye başlandı. SEC bilindiği gibi Bitcoin ETF başvurularını kripto paraların manipülasyonlara açık olması gerekçesiyle reddetmişti. Bitcoin’in önünde topluluk tarafından onaylanması en muhtemel olarak gösterilen VanEck/SolidX’ın Bitcoin ETF başvurusu var. Fakat bu ciddi düşüşten sonra birçok kişi ETF’nin onaylanmayacağını düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail