Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'deki Düşüşlerden Etkilenen Borsa Bu Ülkeden Ayrılma Kararı Aldı!

Bitcoin’deki Düşüşlerden Etkilenen Borsa Bu Ülkeden Ayrılma Kararı Aldı!

Kraken zayıf kripto para piyasası nedeniyle Japonya'dan ikinci kez ayrılıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2022 yılında yaşanan kripto kışı başta Bitcoin (BTC) olmak üzere tüm kripto para birimlerinin düşüşler yaşamasına neden oldu.

Kripto para fiyatları dışında kripto platformları da olumsuz etkilendi. Zira pek çok kripto sektörünün önemli borsası ve şirketi iflas etti.

Kripto kışının etkilediği önde gelen kripto para borsası Kraken radikal bir karar aldı ve Japonya’daki faaliyetlerini ikinci kez durdurmaya karar verdi.

Bugün yayınladığı blog gönderisinde kararını açıklayan Kraken, Japonya’dan ayrılma nedeni olarak “kripto piyasasının zayıflığını” gösterdi.

Japonya’daki faaliyetlerini durdurmaya karar veren Kraken, 31 Ocak 2023’e kadar Finansal Hizmetler Ajansı’ndan kaydını silmeye karar verdiğini söyledi.

Japonya’dan ayrılma kararlarının kaynaklara ve yatırımlara öncelik verme çabalarının bir parçası olduğunu belirten Kraken açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Japonya’daki mevcut piyasa koşulları, küresel olarak zayıf bir kripto piyasasıyla birleştiğinde, Japonya’daki işimizi daha da büyütmek için gereken kaynakların şu anda haklı olmadığı anlamına geliyor.”

Bu ayrılma kararının iflasın eşiğinde oldukları anlamına gelmemesi grektiğine vurgu yapan Kraken, etkilenen tüm müşterilerin varlıklarını zamanında çekebilmelerini sağlamak için yeterli nakit paraya sahip olduklarını ifade etti.

Kullanıcıların kripto paralarını harici bir cüzdana çekebileceğini ya da portföylerini Japon Yen’ine çevirebileceğini belirten Kraken, kullanıcıların paralarını yerel bir banka hesabına aktarabileceğini de söyledi.

Kraken son olarak, para yatırma işlemlerinin 9 Ocak’ta devre dışı bırakılacağını ancak alım satım işlevleri devam edeceğini de ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay