Kripto HaberleriAnalizBitcoin'deki Fiyat Hareketi Ders Kitaplık Diyen Ekonomist Sıradaki Hedefi Açıkladı!

Bitcoin’deki Fiyat Hareketi Ders Kitaplık Diyen Ekonomist Sıradaki Hedefi Açıkladı!

Charles Edwards Bitcoin'deki hedefin 100.000 doların üzeri olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Zorlu geçen 2022 yılını geride bırakan Bitcoin (BTC), 2023 yılına yükselişle başladı. Ancak ABD’de yaşanan banka iflasları Bitcoin’in 20.000 doların altına düşmesine neden oldu.

Sonrasında gelen bankaları kurtarma planları ve olumlu enflasyon verileri Bitcoin’i 26.000 doların üzerine itti ve BTC’de son dokuz ayın zirvesi görüldü.

Bitcoin cephesinde hareketlilik devam ederken yatırım şirketi Capriole’nin kurucusu ve CEO’su Charles Edwards, BTC’nin fiyat hareketlerini değerlendirdi.

Bitcoin için hedefin 100.000 doların üzerinde olduğunu iddia eden Edwards, BTC grafiğinde “çarp ve geri dönüş modelinin” gerçekleştiğini savundu.

“Ders kitabı mükemmel.

Bitcoin’de ‘Bump & Run Reversal’ dibi geri döndü ve hedef 100.000 doların üzerinde.”

Thomas Bulkowski tarafından geliştirilen “Bump & Run Reversal” modeli “Grafik Modelleri Ansiklopedisi” adlı kitabında da yer aldı.

Kitapta bu model “Çarp-kaç dibi, bir dizi alçalan tepe noktasıyla başlayan bir yükseliş tersine dönüş modelidir. Aşırı spekülasyon, fiyatları aşırı düşük seviyelere ulaşana kadar aşağı çeker. Daha sonra fiyat hareketi yönü yukarıya doğru tersine çevirir ve düşüş trendinin sonunu işaret eder.” şeklinde tanımlanıyor.

Çarp ve geri dönüş modelinin son derece yükseliş eğilimi gösteren bir grafik modeli olduğuna işaret eden Charles Edwards, bu modelin BTC’yi 100.000 doların üzerine götürebileceğini düşünüyor.

Ancak bu paylaşımına bir parantez açan Edwards, her modelin kendi içinde başarısız olma ihtimaline dikkat çekerek yatırımcıları dikkat olmaya davet etti.

“Söylemeye gerek yok, ancak grafik modelleri başarısız oluyor, bunu bir ticaret / yatırım planı olarak kullanmayın. Risklerinizi yönetin!”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları