binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'deki Son Düşüşün Asıl Nedeni Ne? Bloomberg'e Konuşan Analistler Açıkladı!

Bitcoin’deki Son Düşüşün Asıl Nedeni Ne? Bloomberg’e Konuşan Analistler Açıkladı!

Bloomberg'e konuşan analistler Bitcoin'de yaşanan düşüşün nedenini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin Pazartesi ve Salı günü yaşadığı düşüşlerle 65.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bu gerilemenin nedenleri ve devam edip etmeyeceği merak edilirken Bloomberg, spot Bitcoin ETF’lerine ilişkin veri güncellemelerinin ABD borsa kapanışı sonrasında Asya ticaretinin başlama saatlerinde kripto para piyasasında dalgalanma oluşturduğunu yazdı.

Buna göre Bloomberg’e konuşan analistler, BTC ve kripto paralarda yaşanan fiyat dalgalanmalarının ABD spot Bitcoin ETF’lerinde meydana gelen verilere tepki veren otomatik ticaret protokollerinin etkileri nedeniyle yaşandığını belirtti.

Analistler ayrıca dün sabah Bitcoin ve daha geniş kripto piyasasındaki düşüşün ABD ETF’lerinden çıkış yaşandığını gösteren veriler nedeniyle yaşandığını belirterek bu düşüşün Asya ticaret saatlerinde son bir ay içindeki en önemli düşüş olduğunu söyledi.

Arbelos Markets başkanı Shiliang Tang ETF verilerinin etkileriyle ilgili şunları söyledi:

“Algoritmik ticaret perspektifinden bakıldığında, botlar temel olarak ABD’den gelen spot Bitcoin ETF verilerinin otomatik olarak işleyebilir ve bu verilere dayanarak alım satım yapabilir.

Bitcoin’de Asya ticaret saatlerinin açılmasında yaşanan düşüşün ABD’den gelen ETF verileri sonrasında yaşanması düşüşün kaynağını açıklığa kavuşturuyor.

Zira ETF verilerinde yaşanan pozitif akış sonrası Şubat ayında ve Mart başında Asya ticaret saatlerinde Bitcoin ve kripto para piyasasında gözle görülür bir güçlenme görülürken Mart ayının sonlarında ETF verilerinde yaşanan çıkışlar sonrasında ise düşüş görüldü.

Bu durum Asya saatlerinde BTC fiyatında yaşanan düşüşü açıklıyor.”

Bitcoin yazım esnasında 66,280 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail