binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'deki Yükseliş Devam Ediyor: BTC, 51.000 Doların Üstüne Çıktı! Ralli Devam Edecek...

Bitcoin’deki Yükseliş Devam Ediyor: BTC, 51.000 Doların Üstüne Çıktı! Ralli Devam Edecek Mi? İşte Son Veriler…

Bitcoin, 51.000 doları aşarken, Aralık 2021'den bu yana ilk kez 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin, dün açıklanan ABD enflasyon verisiyle birlikte yükselişine kısa bir mola verse de bugün yükselişine devam ediyor.

Bu noktada BTC, 51.000 doları aşarken, Aralık 2021’den bu yana ilk kez 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Bu artış Bitcoin’deki büyümenin devam ettiğine dair yükseliş hissiyatının devam etmesi ve opsiyon tüccarlarının önümüzdeki aylarda fiyatların 75.000 dolara kadar çıkacağına dair bahis oynamasının ortasında geldi.

Analistler bu seviyedeki alım opsiyonlarının yatırımcıların yükseliş beklentisi içinde olduğunu gösterdiği belirtilirken yüksek seviyelerdeki toplu alım opsiyonlarının tecrübeli yatırımcılar arasındaki yükseliş eğilimini yansıttığını ifade etti. Bu noktada analistler ikiye bölünürken bazıları yükselişin devam edeceğini düşünürken bazıları da bu seviyelerden bir düzeltmenin gelebileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor.

İlgili Haber  Bitcoin ABD Enflasyon Verileri Karşısında Güçlü Duruyor! Ancak Analistler Yatırımcıları Halving Öncesi Düşüş Konusunda Uyardı!
İlgili Haber  Bitcoin'de Risk İştahı Yükseldi, Yeni ATH Beklentileri Arttı!

Bitcoin’deki bu yükseliş altcoinleri de hareketlendirirken ,bu yükseliş düşüş bekleyen ayı yatırımcılarını terste bıraktı.

Zira Coinglass’tan alınan verilere göre son 24 saatte kaldıraçlı pozisyonlardaki 217 milyon dolar tasfiye oldu.

Bunlardan 125 milyon dolar short pozisyonlardan oluşurken, 92 milyon doları da long pozisyonlardan oluştu.

Spesifik olarak bakıldığında ise Bitcoin’de 920milyon dolarlık short pozisyon tasfiye olurken BTC’yi Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) takip etti.

Bitcoin ve altcoinlerdeki yükseliş devam ederken kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 74 puan olarak hesaplandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail