coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Risk İştahı Yükseldi, Yeni ATH Beklentileri Arttı!

Bitcoin’de Risk İştahı Yükseldi, Yeni ATH Beklentileri Arttı!

Deribit verileri yatırımcıların Bitcoin'de yeni ATH beklediklerini ortaya koydu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin geçtiğimiz hafta başlattığı güçlü yükselişini devam ettirirken 50.000 doları aştı.

BTC’deki bu yükseliş yatırımcıların risk iştahının artmasına neden olurken, Deribit verileri yatırımcıların Bitcoin’de yeni ATH beklediklerini ortaya koydu.

Deribit verilerine göre geçtiğimiz günlerde 65.000 dolar, 70.000 dolar ve 75.000 dolar fiyatlı opsiyonlarda ciddi alımlar görüldü.

Bu seviyedeki alım opsiyonlarının yatırımcıların yükseliş beklentisi içinde olduğunu gösterdiği belirtilirken yüksek seviyelerdeki toplu alım opsiyonlarının tecrübeli yatırımcılar arasındaki yükseliş eğilimini yansıttığı ifade edildi.

Bu noktada Coindesk’e konuşan Galaxy America Satış Müdürü Kelly Greer, 2023’ün son çeyreğinde de şimdikine benzer yüksek seviyelerde yoğunluk gördüklerini belirterek şunları söyledi:

“50.000 dolarlık çağrılarda açık ilgi yoğunlaşması görüyoruz. Ayrıca listelenen opsiyon piyasalarında Nisan’dan Haziran’a kadar 50.000 dolarlık, 60.000 dolarlık ve 75.000 dolarlık alım opsiyonlarında akışlar gördük.

Bu akışlar, yatırımcıların Bitcoin hakkında yapıcı bir bakış açısına sahip olduğunu ve BTC’de daha fazla yükseliş beklediğini gösteriyor.

Bu durumu 2023’ün son çeyreğinde de yaşadık. 2023’ün son çeyreğinde de alım opsiyonlarında benzer bir artış gördük ve 30.000 dolar ve 40.000 dolar seviyesinde benzer bir faaliyet yoğunluğu yaşanmıştı. Bu yüksek seviyelerdeki çağrılar fiyat artışının yolunu açtı.”

“Yatırımcılar Dikkatli Olmalı!”

Greer dışında FxPro’nun kıdemli analisti Alex Kuptsikevich de Bitcoin’i değerlendirdi.

Bitcoin’in 14 günlük RSI değerinin 70’in üzerine çıktığını ve “aşırı alım” sinyali verdiğini söyleyen Alex Kuptsikevich, bunun eğilimin tersine dönebileceği ve BTC’nin yükselişine ara verebileceği anlamına gelebileceğini belirtti.

“Bitcoin art arda yedinci gün kazanç elde etti, ancak hafta sonu güçlenme yavaşladı.

Aynı zamanda günlük zaman dilimlerinde RSI’da 70’in üzerine çıkan bir hareketle aynı zamana denk geldi. Bu da yatırımcıların kısa vadeli kar alma iştahını artırabilir.

Yatırımcıların dikkatli olması gerekmektedir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail