Bitcoin

Bitcoin’den Umut Kesildi Mi?: BTC Fiyatı İçin Ünlü Analistler Ne Diyor?

BTC fiyatı yıl sonunda yeniden 64.000 doları görebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu sene tüm zamanların rekorunu 64.000 dolar ile kırdı. BTC fiyatı bu rekordan sonra 28.800 dolara kadar sert ve volatil bir düşüş yaşasa da birçok analistin umudu hala bitmemiş gibi gözüküyor.

Ünlü Uzmandan Olumlu BTC Açıklaması

Panelde konuşma yapan ünlü analistler, BTC için yıl sonunda 64.000 doların tekrar görülebileceğini düşünmekte. Ünlü analist ve Thomson Reuters’ın teknoloji uzmanı Joseph Raczynski, konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in 2050 yılında ABD dolarının yerini almış olabileceğini düşündüğünü vurguladı.

Ünlü isim o tarihlerde BTC fiyatının ise en az 150.000 dolar olacağını iddia ediyor. Ancak bu sene içerisinde de rallinin henüz bitmediğini ifade eden analist, yıl bitmeden tekrar 60.000 dolar üzerini görebileceğimizi düşünüyor.

Öte yandan Raczynski’ye göre BTC’nin sınırlı arza ve sirkülasyona sahip olması, kolay transfer edilebilmesi birçok insanın bunu kullanmasını sağlayacak. Özellikle bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan birçok kişinin bu ekosistem içerisinde rahatlıkla işlem yapabileceği iddia ediliyor.

El Salvador’un Bitcoin’i meşru para birimi olarak kabul etmesi ise bu iddiayı kesinlikle güçlendirmekte. BTC, 2017 yılındaki rekor vaktinde yüksek işlem ücretleri nedeniyle tepki çekse de şu an için Lightning Network gibi ek ödeme kanalları bunun önüne geçilmesini ve düşük işlem ücretleri ile işlem yapılabilmesini sağlıyor.

Ünlü profesör Lee Smales de panelde yaptığı açıklamasında Bitcoin’in küresel finansın egemen bir para birimi olmasını beklemediğini vurguladı. Bakıldığı zaman özellikle son dönemde birçok ekonomistin Bitcoin başta olmak üzere birçok altcoinin de gelecekte itibari paraların yerini alabileceğini düşünüyor.

Merkeziyetsiz olması sebebiyle kripto paraları yönetemeyen devletler özellikle son dönemde yatırımcıların ilgisinin de azalmasını fırsat bilerek piyasanın oldukça üstüne geliyor. Genellikle en fazla tercih edilen Binance gibi borsaları hedef alan düzenleyiciler ve Bitcoin’e karşıt kurumlar, aslında geleceğin kripto paralarda olduğunu gayet iyi biliyor.

Geçmişte kripto paralar için son derece olumsuz yorum yapan şirketlerin ve devletlerin son dönemde kripto paralar teknolojilerine entegre olmaya çalıştıklarını görmüştük. İlerleyen süreçte de bunun böyle olacağını söylemek son derece mümkün. Bu sebeple tüm yönün kripto paralarda olduğu dönemlerde değil yatırımcı algısının biraz daha az olduğu zamanlarda piyasa ile ilgilenmek ve yatırımları bu dönemde şekillendirmek daha doğru bir strateji olacaktır.

Bu konu ile ilgili aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin'e (BTC) Küsmek İçin Yanlış Zaman! Yeni Fırsatlar Kapıda!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
alim

Manipule edin b bol mk


Başa dön tuşu