BitcoinHaberler

Bitcoin’e (BTC) Küsmek İçin Yanlış Zaman! Yeni Fırsatlar Kapıda!

Yeni yatırımcıların piyasaya küstüğünü gözlemliyoruz.

8 haftadır 40.000$ ile 30.000$ arasında hareket eden bir Bitcoin fiyatlaması izliyoruz. Teknik olarak haftalık mumlarda oluşan dojiler yatırımcılara umut verse de her defasında satış baskısının arttığını gözlemledik.

Haftalık En Düşük Hacim

Bitcoin’in düşerken bu şekilde uzun süreli yatay hareket etmesi piyasanın daha da olgunlaştığını gösterse de bu hareketler volatiliteyi seven ve bunun üzerinden trade eden bazı yatırımcıları piyasadan uzaklaştırdı.

Haftalık hacime baktığımızda hacmin, rallinin başladığı Eylül 2020’deki seviyelere kadar gerilediğini görüyoruz. Haftalık kapanış bu şekilde olursa ralli başladığından bugüne kadarki en düşük hacimli haftayı geride bırakmış olacağız.

Bu veri bize şunu anlatıyor. İnsanlar bu seviyeden Bitcoin almak ve satmak istemiyor. Almak isteyenler daha düşük seviyeleri beklerken, satmak isteyenler daha yüksek seviyelerin görüleceğine inanıyor. Genel yaklaşımın bu şekilde olması ve hacmin düşmesi en çok balinalara yarıyor. Çünkü düşük hacimli piyasalarda çok daha az likidite ile fiyatı hareket ettirebiliyorlar.

Bitcoin gibi devamlı yükselen bir yatırım aracında fiyatın düşmesi yatırımcıları piyasadan uzaklaştırsa da “akıllı” yatırımcılar hep bu anları kovalıyor.

Fırsatları Yakalamak İçin Yükselirken Değil Düşerken Piyasa Takip Edilmeli

Piyasaya sonradan dahil olan birçok yatırımcı, kripto paralardan çok iyi paralar kazanan insanların hikayelerini okuyarak bu piyasaya giriyor. Ancak kaçırdıkları nokta o hikayelerini okudukları insanların piyasa yükselirken değil düşerken alım yapmaları.

Bitcoin 58.000$’dan ret yerse ralli bitmiştir dediğimizde bize hakaret edenler, şimdilerde ortalıkta görülmüyor. Bu piyasaya inanan insanlar için Bitcoin’deki düşüşler her zaman fırsat olmuştur. Bunu hemen alım yapmalıyım şeklinde yorumlamayın, burada anlatılmak istenen Bitcoin düşerken piyasayı çok daha sıkı takip etmeniz gerektiğidir.

Piyasaya olan ilginizi fiyat yükselirken artırdığınızda fırsatların çoğunu kaçırmış oluyorsunuz. Bunun yanı sıra getiri oranınız aldığınız riske değmiyor. Bu nedenle Bitcoin’de piyasanın çok daha yakından takip edilmesi gerektiği ve yeni fırsatların doğacağı bir döneme giriyor olabiliriz.

Bitcoin’in düşüşü haftalar hatta aylar sürebilir. Bunu kimse bilmiyor. Yatırımcılar herkesin piyasadan uzaklaştığı dönemde fırsatları inceler ve piyasayı daha yakından takip ederse getiri-risk oranı çok daha yüksek alım-satımlar gerçekleştirebilir.

Profesyonel tüccarlar inandıkları bir ürüne yatırım yaparken, ayı piyasasında mal toplar, boğa piyasasında satarlar. Yeni yatırımcıların boğa piyasasında alım yaptıklarını, fiyat düştükçe de piyasadan küsüp ayrıldıklarını gözlemliyoruz. Küçük yatırımcılar bu şekilde hareket etmeye devam ettikçe, bu piyasa da her piyasa gibi büyük yatırımcıların pazarı olmaya devam edecektir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Balinalar, köpekbalıkları mali yüksekten çakar e evet dipten alır, günün kurnazlarida mali yukardan alır aşağıdan satar, oysa duserken degil, düştüğünde al, örnek 42 bini aşağı kirdiginda alim bitti, 28800 de döndüğünde dip göründü, al, yükseldi sat, 28000 e yaklaştı al vesayre, ama dip bulunduğunda, uzak gelecekte yeni dip olacağın fed den biliyoz, o tarihe kadar düşüp o tarihte neyin dibini yapar, olmaz, ekonomiye ters, paralar basılıyor, değerler eriyor, o zaman altın, gümüş nasil çıkıyorsa kripto da çıkmalı, fed faiz düğmesine 2023 de basacağım dediğinde nakite olunmalı,


Başa dön tuşu