Kripto HaberleriAvalancheBitcoin'e Olan İlgi Bu Altcoinlere Kayıyor!

Bitcoin’e Olan İlgi Bu Altcoinlere Kayıyor!

Takip et

Bitcoin’de (BTC) son zamanlarda yaşanan aşırı volatilite yatırımcı ilgisinin Bitcoin’den kaymasına neden oluyor.

Geçtiğimiz 2021 yılındaki 69.000 dolarlık ATH’sinden uzak olan Bitcoin 40.000 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Google Trends’in arama verileri, BTC’nin bu yıl geçtiğimiz yıla kıyasla perakende yatırımcıların ilgisini çekemediğini gösterdi.

Google’den elde edilen verilere göre dünya çapındaki Bitcoin aramaları, 22 Nisan 2022 itibariyle, 17 Nisan-23 Nisan haftası için 100 üzerinden 17 ile 2020 yılının ortasında görülen seviyelerde buluyor.

Bu rakam 2021 yılı ile kıyaslandığında oldukça düşük kalıyor. Zira BTC aramaları Mayıs 2021’de 100 üzerinden 76 seviyelerine kadar ulaşmıştı.

Bu verilerin Bitcoin’in toplam arama sayısının azaldığı anlamına gelmediği sadece diğer aramalara kıyasla popülaritesinin azaldığı anlamına geldiği belirtildi.

Google verileri ayrıca Bitcoin için yapılan aramaların çoğunun Nijerya, El Salvador ve Avusturya‘dan yapıldığını ortaya koydu.

Bazı uzmanlar, Bitcoin aramalarındaki bu azalmayı perakende yatırımcıların ilgisinin DeFi tokenlerine ya da Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi tokenlere yöneldiğini belirtti. Zira bu coinlerin Google üzerinde aranmaları da bir hayli artmış durumda.

Ayrıca uzmanlar Bitcoin’deki perakende yatırımcı ilgisinin azalmasına rağmen kurumsal yatırımcı ilgisinin arttığına dikkat çekti.

Bu bağlamda sık sık Bitcoin alımı yapan MicroStrategy şirketi son yıllarda milyarlarca dolar değerinde BTC alımı yaptı. Şirket yaptığı son alım ile elinde toplam 129.218 Bitcoin bulunduruyor.

İlgili Haber
İşte MacroStrategy'nin 190 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımının Detayları!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları