BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin’i Yasal Para Birimi Kabul Eden Ülke Yeni Token Planlarını Paylaştı!

Orta Afrika Cumhuriyeti kripto para projelerine devam ediyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak kabul eden ikinci ülke olan Orta Afrika Cumhuriyeti kripto paralarla ilgili çalışmalarına devam ediyor.

Ülkede Bitcoin’in benimsenmesini artırmak adına Mayıs ayında “Project Sango” isimli projesini duyuran Orta Afrika Cumhuriyeti, bu proje kapsamında doğal kaynaklarına erişimi tokenleştirme planlarını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı’nın yayınladığı haber bülteninde , Orta Afrika Cumhuriyeti hükümetinin kripto para ve dijital varlık projelerine ve maden kaynaklarına tokenize erişim sunacağı belirtildi.

Açıklanan doğal kaynak tokenleştirme planları da Sango projesi kapsamında yürütülecek.

Afrika kıtasında Bitcoin’i ilk benimseyen ülke olan Orta Afrika Cumhuriyeti’nin petrol dışında elmas, bakır, ve rodyum maden yatakları bulunuyor.

Bunun yanında ülkede altın, kobalt ve mangenez doğal kaynakları da bulunuyor.

Ülkedeki bol miktardaki doğal kaynaklara rağmen Orta Afrika Cumhuriyeti dünyanın en az gelişmiş ülkelerinden biri konumunda.

Tokenleştirme planlarıyla ilgili açıklama yapan Başkan Faustin Archange Touadera “doğal kaynaklara erişimin tokenleştirmesinin” ülkede yeni yatırım fırsatları yaratmanın bir yolu olduğunu söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu