blank
Bitcoin

Bitcoin’in 2020 Yılında Rekor Kıracağına İnananların Sayısı Arttı

Bitcoin fiyatındaki son yükseliş sonrasında 10.000 doların ardından yatırımcıların beklentileri de yükseldi.

Bitcoin fiyatı yükselirken, 2020 yılında rekor beklentisine giren yatırımcıların sayısında da artış yaşandı. Bazı kripto para yatırımcıları kazançlarının yükseldiğine işaret ederken, 2020’nin kazanç ve rekor yılı olabileceğini düşünmeye başlamış durumdalar. 2020’de kripto para birimi Bitcoin’de rekor kırılıp kırılmayacağı konusunda hiçbir kesin bilgi olmasa bile yatırımcıların 2020’den beklentisinin yüksek olması yeni yatırımcıları piyasaya sokacak gibi görünüyor.

Bitcoin 10.000 dolardan hemen sonra 20.000 dolar rekoruna doğru koşabilir, ancak bunun olması için hiç kayıpsız yeni yatırımlar eklenmesi ve kripto para birimi balinası yatırımcıların satış yerine alımlara yüklenmesi gerek. Eğer balinalar olmazsa Bitcoin rekor kırmak bir yana dursun, mevcut fiyatın artması bile çok zor veya beklenenden daha kötü olabilir.

Öte yandan bu yükseliş trendinin devamlı yükselip rekora koşması beklenmiyor. Mayıs ayındaki Halving zamanında ve biraz öncesinde fiyatın gerileme yaşayacağını düşünen analistler halvingden sonra bir rekor rallisinin başlayabileceğini ifade ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu