BitcoinHaberler

Bitcoin’in Adının Karıştığı Twitter Hack Olayında Son Gelişmeler!

Saldırganlar tarafından ele geçirilen Bitcoinlerin bir Wasabi cüzdanına aktarıldığı düşünülüyor.

15 Temmuz’da yaşanan hacklenme vakasıyla gündeme gelen Twitter ve Bitcoin tüm dünyada yankı bulmuş ve saldırı sonucu yaklaşık 12 BTC elde eden saldırganlar çok sayıda kişinin mağduriyetine sebep olmuştu. Olayın ardındaki sis perdesi henüz aralanmış değil. Saldırının ilk şoku atlatılsa da güvenlik paniği etkisi hala sürüyor.

Bilindiği gibi yaklaşık 130 kişinin hesabını ele geçirerek olay yaşatan saldırganların kontrol altına aldıkları hesaplar arasında Bill Gates, Barack Obama, Elon Musk, Joe Biden, Uber ve Apple gibi birçok ünlü ismin bulunması sosyal medya devindeki güvenlik tartışmalarını da zirveye taşımış durumda.

Öte yandan Twitter tarafından yapılan son açıklamaya göre saldırganlar yalnızca hesapları ele geçirmekle kalmamış 8 hesaba ait gizli bilgileri de kopyalamışlar. Twitter cephesinden henüz kimlerin bilgilerinin kopyalandığı belirtilmiş değil ancak yönetim, söz konusu isimlerin kim olduklarını sadece ilgili kişilerle paylaşacaklarını belirtiyor. Akla gelen ilk isimlerse Barack Obama, Bill Gates, Elon Musk ve Warren Buffett. Ancak şu ana kadar yapılan en net açıklama ise bilgileri kopyalanan isimlerin hiçbirinin “mavi tikli” hesap olmadığı.

Birçokları söz konusu durumun Bitcoin açısından önemli bir reklam fırsatı olduğunu düşünürken kimileri ise Bitcoin’in adının suç olaylarının merkezinde yer almasının ünlü kripto değer açısından çok da olumlu sonuçlar doğurmayacağı inancında.

Bununla birlikte saldırganlar tarafından ele geçirilen Bitcoinler takip edilmeyi zorlaştırmak adına sürekli taşınıyor. Kripto para birimi izleme şirketi Elliptical’in bildirdiğine göre ise söz konusu fonlar büyük olasılıkla bir Wasabi cüzdanına aktarıldı. Saldırganların asıl amacı tabii ki takip edilebilirliği en aza indirebilmek çünkü eğer kripto para birimlerini karıştırılabilirlerse yetkililerin fonları takip etmesi büyük oranda zorlaşacak.

Elde edilen bilgilere göre hack saldırısında ele geçirilen 123 bin dolar değerindeki Bitcoinlerin yaklaşık olarak yüzde 22’si -2.89 Bitcoin- bir Wasabi adresine aktarılmış gibi görünüyor. Elliptical’e göre Wasabi cüzdanlarının seçilme nedeni ise fonların nereden aktarıldıklarının tam olarak belirlenmesinin güçlüğü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu