AnalizBitcoin

Bitcoin’in Fiyatı Yüzde 5 Artarak 7000 Doların Üzerine Çıktı

Geçtiğimiz 24 saat içerisinde kripto para piyasası 248 milyar dolardan 257 milyar dolara yükselerek 19 milyar dolarlık bir hacim kazandı. Bitcoin ve Ethreum başta olmak üzere kripto paralar yükseliş trendine geçti.

Bitcoin’in Yükselişi

6 Nisan’da 6800 dolar seviyelerinden bir anda 6500’e gerileyen Bitcoin Bugün sabah saatlerinde yaptığı atakla 6800 ve oradan da 7000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Şuanda 7050 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, önüzümdeki günlerde 7500 ve 7800 direnç seviyelerini kırarsa 8000 dolar bölgesine kendini toparlayabilir.

7 Nisan 15 Dakikalık Bitcoin Grafiği
7 Nisan 15 Dakikalık Bitcoin Grafiği

Aralık ayından sonra Bitcoin’e büyük bir tüccar dalgasının girilmesi bekleniyordu fakat bu gerçekleşmedi ve her geçen gün gelen olumsuz haberlerle de beraber değer ve hacim kaybetti. Bir çok yatırımcı kendini Bitcoin’den çekti.

Bu hafta, 8 milyar dolarlık yatırımla kurulan George Soros ve Soros Fund fonlarının, kripto para ticaretini hızlandırdığı belirtiliyor. Kripto para piyasalarına bu gibi sermayelerin girmesi fiyatlar ve hacim konusunda önemli bir rol oynuyor.

Öte yandan kendini yavaş yavaş toplarmaya başlayan Bitcoin, haberimizde de belirtiğimiz gibi 17 Nisan‘dan sonra büyük bir toparlanma evresine girebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı