coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'in Kabusu Mt.Gox Ödeme Ekranını Açtı! 142.000 BTC Dağıtımı Başladı Mı?

Bitcoin’in Kabusu Mt.Gox Ödeme Ekranını Açtı! 142.000 BTC Dağıtımı Başladı Mı?

Mt.Gox olayında yeni bir aşamaya geçildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği Mt.Gox ödemelerinde yeni bir aşamaya geçildi.

6 Nisan itibariyle geri ödeme taleplerini bildirme süresi doldu. Sürenin dolmasıyla birlikte ödeme talebinde bulunanlar için ödeme ekranı açıldı. Mağdurların ödemelerini bu ekrandan talep edebilecekleri bildirildi.

Her ne kadar ödeme ekranı açılsa da, Mt.Gox tasfiye heyeti tarafından bugün yayınlanan bir bilgi notuna göre geri ödemelerin başlaması biraz zaman alacak.

“Mütevelli heyeti ödemeleri dağıtacak kripto borsaları da dahil olmak üzere finansal kurumlarla gerekli hazırlıkları yürütüyor. Bunun ışığında, geri ödemenin başlamasının biraz zaman alması bekleniyor.”

Ödemelerin tek seferde değil parça parça yapılması bekleniyor. Ödemelerin tamamlanacağı tarih daha önce 31 Ekim olarak açıklanmıştı. Ancak bugünkü bilgi notuna göre bu süre de daha ileri bir tarihe ertelenebilir.

Son tabloya göre dağıtımı yapılacak paralar şu şekilde:

142.000 BTC (3.9 milyar dolar)

143.000 BCH (17,9 milyon dolar)

68 milyar Japon yeni (523 milyon dolar)

Her bir alacaklı alacağının ilk 200 bin yene tekabül eden kısmını nakit olarak alacak. Bakiyesi bundan fazla olanlar kalan kısmın %71’unu kripto %29’unu ise nakit karışımı şeklinde alacak.

Mt.Gox Olayı Nedir?

2014 yılında hackerların 850 bin Bitcoin’i çalmaları üzerine iflasını isteyen Japon Kripto Para Borsası Mt.Gox, iflasını açıkladıktan sonra bir çok yatırımcının parasını ödeyemedi.

Yaklaşık 8 yıldır süren davalar sonucunda batık borsaya ait, içerisinde 200.000Bitcoin unutulmuş bir cüzdan olduğu tespit edildi.

Tokyo Bölge Mahkemesi tarafından atanan tasfiye komisyonu, Mt.Gox’un unutulmuş cüzdanından, borsada tüm varlıklarını kaybeden alacaklılara dağıtmasına karar verdi.

Ödeme planının kesinleşmesi ile birlikte 2014 yılında iflas eden ve birçok yatırımcının mağdur olmasına neden olan Japon kripto para borsası Mt. Gox’un 142.000 Bitcoin’i dağıtma planında son aşamaya gelindi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları