blank
AltcoinAnalizHaberler

Bitcoin’in Sert Hareketleri Hacimsiz Altcoinleri Kırıp Geçiriyor! Peki Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Bitcoin fiyatındaki dalgalanma, bazı altcoinlerin çift haneli yükseliş ve düşüş görmesini sağladı.

Bitcoin’in 12.100 doları görmesinin hemen akabinde yaşanan yaklaşık 1.500 dolarlık güçlü düşüş, birçok altcoinde alım fırsatları doğurdu.

Bitcoin şu sıralar yeniden toparlanmış görünüyor olsa da aşırı volatiliteli bir hafta sonunu geride bırakan ünlü kripto değerin karşısında değer kazanarak yüksek değer artışı gösteren bazı altcoinlerse BTC’nin 10.500 dolar seviyelerinde tutunmasıyla çift haneli yükselişlere sahne oldu.

Özellikle BTC’nin düşüşüyle daha fazla gerileme yaşayan “hacimsiz” altcoinleri değerlendiren yatırımcılar kâr etmiş oldu.

Altcoin Yatırımı Yapanlara Uyarılar

Altcoin yatırımı yaparken mutlaka BTC’ye bakarak hareket etmek gerekiyor. Özellikle BTC’nin sert düşüş ve yükselişlerinde “hacimsiz” altcoinler (TOP20’de olmayan coinler) genellikle ciddi düşüş eğilimi göstermekte.

BTC’nin destek noktalarına sert düşüşler olduğunda daha fazla düşüş tepkisi gösteren hacimsiz altcoinler bu dönemde değerlendirilebilir.

Ancak BTC’deki yüksek beklenti hala bitmediği için yine hacimsiz coinlerde “silkelemeler” olabilir. Bu sebeple sığ stop koymamak son derece önemli. (Sığ stop= Mal alınan seviyenin yüzde 1 – 3 aşağısına stop koymak)

Genel kripto para piyasasına bakacak olursak market hacminin 350 milyar dolar olduğu görülüyor. Bitcoin’in piyasa değeri ise, Coca-Cola (202 milyar dolar) ve Intel (203 milyar dolar) gibi bazı dev şirketleri -Temmuz sonu itibarı ile- gölgede bıraktı. Lider kripto para biriminin piyasa değeri 210 milyar dolara ulaşmış durumda.

Piyasadaki BTC hakimiyeti ise yüzde 61 seviyelerinde seyir ederken bu seviyelerde olunması sert hareketlerin durmasıyla altcoinlere güzel para akışlarının olabileceğinin habercisi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu