coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'in Son Dönemde Toparlanmasının Asıl Nedenini Analiz Şirketi Açıkladı!

Bitcoin’in Son Dönemde Toparlanmasının Asıl Nedenini Analiz Şirketi Açıkladı!

Kripto para analiz şirketi CryptoQuant analistleri, Bitcoin fiyatında son dönemde yaşanan toparlanışın nedenini inceledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir kripto para analiz firması olan CryptoQuant, kısa bir süre önce Bitcoin’in son fiyat toparlanmasının arkasındaki etkenlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden %22’lik bir düşüşün ardından, Bitcoin’in fiyatı 60.000 dolar civarında seviyesinde güçlü bir destek gösterdi. Analiz şirketine göre bu destek seviyesi, yeni balina gruplarının davranışlarından önemli ölçüde etkileniyor.

Firma, piyasa dinamiklerini ve gelecekteki fiyat etkilerini anlamak için farklı Bitcoin adres grupları arasındaki realize fiyat ve arz eğilimlerini analiz etti. CryptoQuant tarafından sunulan ilk grafik, yeni balinalar, eski balinalar ve 10.000 BTC’yi aşan bakiyelere sahip adresler için realize fiyat eğilimlerini gösteriyor.

  • Yeni Balinaların Realize Fiyatı: Yeşil renkli çizgi, ortalama coin yaşı altı aydan az olan ve 1.000 BTC’den fazla tutan adresler olarak tanımlanan yeni balinaları temsil ediyor. Realize fiyatlar, Bitcoin’in piyasa fiyatını yakından takip ederek önemli ölçüde yükseldi ve bu da daha yüksek fiyatlarda sürekli biriktirme yapıldığını gösteriyor.
  • Eski Balinaların Realize Fiyatı: Turuncu çizgi, ortalama coin yaşı altı aydan fazla olan ve 1.000 BTC’den fazla tutan adresler olan eski balinaları temsil ediyor. Realize fiyatların nispeten sabit kalması, bu token sahiplerinin stikrarlı ve daha düşük bir ortalama maliyet esasına sahip olduğunu gösteriyor.
  • Büyük Varlıklı Balinaların Realize Fiyatı: Mor çizgi, 10.000 BTC’nin üzerinde bakiyeye sahip adresleri temsil ediyor. Bu çizgi, genel yükseliş eğilimiyle uyumlu olarak istikrarlı bir artış gösteriyor.
CryptoQuant tarafından paylaşılan ve çeşitli balinaların sahip olduğu ralize fiyatları zamana göre gösteren grafik. Siyah çizgi Bitcoin fiyatını temsil ediyor.
İlgili Haber  Ethereum'un Bir Sonraki Büyük Güncellemesinin Tarihi ve Neler Getireceği Belli Oldu

CryptoQuant’a göre özellikle Bitcoin spot ETF’lerinin SEC tarafından onaylanmasından sonra yeni balinaların realize fiyatının Bitcoin’in piyasa fiyatıyla aynı doğrultuda seyretmesi, bu grubun alım baskısının devam ettiğini gösteriyor. Öte yandan, eski balinaların istikrarlı realize fiyatı, son likidite değişikliklerini önemli ölçüde etkilemediklerini gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları