AltcoinBitcoinHaberlerLitecoin

Bitcoin’in Suçu Ne? Sahte Litecoin Haberi Marketi Katletti!

Litecoin haberleri sahte çıkınca market geri çekildi.

Akşam saatlerinde gelen bir son dakika haberi piyasası hareketlendirdi. Perakende devi Walmart’ın 1 Ekim’de Litecoin ödemelerine başlayacağına ilişkin iddia ajanslara son dakika olarak düştü.

Reuteurs, Bloomberg, Globalnewswire ve CNBC gibi güvenilir kaynakların yer verdiği haberin sahte olduğu ortaya çıktı.

750 bin takipçisi bulunan ve Litecoin haberlerini paylaşan onaylanmış bir hesabın bu haberleri paylaşması da ortaklığın gerçek olduğunu düşündürdü.

Ancak Walmart’ın resmi internet sitesinde ve haberler bölümünde LTC ortaklığına ilişkin bir bilgiye yer verilmediği görülünce gerçek ortaya çıktı. Litecoin hesabı da paylaşımlarını sildi.

Bu süreçte olan habere inanarak trene atlayan yatırımcılara oldu. Kısa sürede %30 yükselen LTC, aynı hızda başladığı noktaya geri döndü.

Walmart haberiyle yükselişe geçen Bitcoin’de haberin sahte olduğunun ortaya çıkmasının ardından 43.500$’a geriledi.

Tüm süreç 30 dakika içerisinde oldu ve bitti. Bu sırada  Bitcoin’de 113 milyon dolar, Ethereum’da 56 milyon dolar, LTC’de ise 23 milyon dolarlık pozisyon tasfiye oldu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu