Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'in Yeni Hedefi Hangi Seviye? BTC'deki Ralli Devam Edecek Mi? Analistler Yorumladı!

Bitcoin’in Yeni Hedefi Hangi Seviye? BTC’deki Ralli Devam Edecek Mi? Analistler Yorumladı!

Analistler Bitcoin'in yükselişini değerlendirdi.

Takip et

2023 yılına yükselişle başlayan Bitcoin ve kripto para piyasası yatırımcıları memnun ederken bir yandan da akıllara bu ralli devam edecek mi? sorusunu da getiriyor.

Coindesk’in haberine göre BTC’nin yükselişini değerlendiren analistler Bitcoin’in yükselmesiyle beraber direnç seviyelerini desteğe çevirdiğini söyledi.

Bu bağlamda ilk değerlendirmeyi yapan Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton şunları söyledi:

“Bitcoin, keskin rahatlama rallisini genişletti ve direnç seviyesini 21.000 dolara yaklaştırdı.

BTC için bir sonraki direnç ise Ağustos ayının en yüksek seviyesi olan 25.000 dolar olacak. Ve bence bu direnç seviyesi çok önemli olacak.”

Katie Stockton’dan sonra BTC fiyat değerlendirmesi yapan bir diğer isim ise Coinbase kurumsal araştırma başkanı David Duong oldu.

David Duong’a göre Bitcoin’in 25.000 dolara doğru herhangi bir yükselişi, geleneksel risk varlıklarına bağlı olacak.

Bu bağlamda durgunluk endişelerinin azalması ve ABD Merkez Bankası’nın daha az agresif olması beklentileri karşısında geleneksel risk varlıkları ve teknoloji hisseleri yeniden denge kazandı.

Zira yatırımcılar, FED’in sıkılaştırma hızını yavaşlatacağından ve Şubat ayında 25 baz puanlık artış yapacağından emin görünüyor.

“Bu veriler ışığında FED’den gelecek haberler Bitcoin için önemli olacak.”

En son 2022’nin yaz aylarında görülen seviyelerine gelen Bitcoin, 2023 başından bu yana yaklaşık %40’lık bir yükseliş yaşadı.

23.000 doların üzerinde durmak için mücadele eden BTC yazım esnasında 22,911 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları