Bitcoin

Bitcoin’in Yönü Hakkında Önemli Veri: Balina Hareketleri Neyi Gösteriyor?

Veriler, Bitcoin fiyatının artışında balinaların etkisi olduğunu gösteriyor.

Kripto piyasası her an değişirken yeniden yükselişe geçen kriptolar, balinaları da harekete geçirmiş durumda.

Özellikle Bitcoin, balinaların büyük satın alma baskısından beslenen ve son dönemde yükselişte başı çeken kripto para birimlerinden biri.

Kraken borsası tarafından hazırlanan bir rapora göre balinalar Bitcoin biriktiriyor ve henüz sahip oldukları BTC’leri satmaya hazır değiller.

Balinalar Milyonlarca BTC’ye Sahip!

Kraken borsası son paylaştığı verilerde balina birikimi ile birleşen bir arz şokunun ekim ayı başlarında başlayan güçlü yükseliş trendinin devamına zemin hazırladığını ifade etti.

Buna göre Bitcoin balinaları bu ayın başından beri kolektif holdinglerini yaklaşık %0.25 artırarak 720 milyar dolara ulaştılar.

Ayrıca bu süre içerisinde birçok balina -100’den fazla BTC’si olanlar- daha Bitcoin ağına katıldı. Balina sayısında %1.6’lık bir artış yaşandı ki bu son derece önemli bir artış.

Balina Sayısındaki Artış Neyi İfade Ediyor?

Bitcoin balinalarının hızla artışı, giderek büyüyen kripto sektöründe yükselen boğa iyimserliğinin bir sonucu aslında.

Bitcoin her ne kadar kısa bir süre önce yeni ATH’sini görerek 67 bin dolar seviyesini görmüş olsa da balinalar bundan kar elde etmek yerine yeni alımlar yapmak istiyorlar.

Kraken borsası tam da bu noktada piyasanın daha da yukarılara tırmanacağına inanıyor.

Döviz Akışı Da Önemli Veriler Sunuyor

Balinaların artışının yanı sıra döviz akışı da piyasada satış baskısı olup olmadığını belirlemek için güzel bir veri kaynağı oluşturuyor.

Bilindiği gibi bir süre önce ProShares ve Valkyrie ABD pazarında Bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF’leri piyasaya süren borsada işlem gören şirketler oldular.

Bu gelişmeyle beraber oyunun dışındaki kurumsal yatırımcılar da işin içine dahil olma fırsatı buldu ve onlar için de önemli bir kapı açılmış oldu.

Uzmanlar, söz konusu vadeli ETF’lerin ilerleyen dönemde Bitcoin piyasasına milyarlarca dolarlık sermaye akışına sebep olacağını düşünüyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu