Bitcoin

Bitcoin’in Yükselişinden Sonra Analistler Ne Diyor?

Bitcoin'in yaşadığı son yükseliş, birçok analistin yükseliş tahminlerini yenilemesini sağladı ve rekor beklentisi arttı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2 Ocak 2022 tarihinden bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktı ve 48.000 dolar bandına kadar yükseldi. BTC fiyatının bu beklenmeyen yükselişi aslında bütün kripto para sektörünü hareketlendirdi ancak piyasa hala tam olarak boğanın gelip gelmediğinden emin değil.

İlgili Haber
Uyarmıştık, Bitcoin 46.000$'ı Gördü! İşte Bilmeniz Gerekenler

BTC, Yeni Rekor Kırabilir

Ünlü bir kripto para analisti ise grafiklere bakarak yaptığı yorumda boğanın kesin olarak geldiğini düşünüyor. BTC, Bitstamp kripto para borsasında gün içerisinde 47.900 doları gördü ve bu hareketlilik Rekt Capital’in düşüncesini destekliyor. Rekt Capital, BTC’nin bir haftada %17 yükselmesini tüm zamanların rekoru için destekleyici bir unsur olarak görüyor.

Tanınan kripto para analisti, olmazsa olmaz olmasa da BTC’nin bir dip yapmasının sağlıklı olacağını vurguladı. Fiyatın böylelikle daha uzağa gidebileceğini ve bir direnç noktasını desteğe dönüştürebileceğini düşünen analist, bunun altcoinler için de geçerli olduğunun altını çizdi.

Analist, olası bir düşüş ile BTC’nin daha hızlı yükseleceğini düşünse de düşüşün illa ki gerçekleşme şartı bulunmadığını vurguladı. Bir başka kripto para analisti Will Clemente ise BTC’de 46.000 dolar seviyesi tutunduğu sürece bu trend ile yeni bir rekorun kırılabileceğini düşünüyor.

Rekt Capital, paylaştığı son grafikte ise 47.000 doların orta seviye, 60.000 doların ise üst trend seviyesi olduğunu aktardı. Analiste göre şimdi 60.000 dolara kadar hızlı bir yükseliş görmek mümkün olabilir.

Öte yandan birçok analist bu yükselişten memnun olduğunu ifade ederek en önemli destek seviyesinin ortalama olarak 45.700 dolar seviyelerinden geçen haftalık MA20 ve MA50 olduğunu ifade ediyor. Eğer bu seviye altına düşülmez ve burası destek olarak işlem görürse yükselişlerin ve özellikle de 50.000 doların üzerine hızlı bir şekilde görülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu