BitcoinHaberler

Bitcoin’in Yükselmesiyle BAKKT Günlük Hacimde Yeni Rekor Kırdı!

BAKKT'ın Bitcoin vadelilerinde yeni bir rekor kırıldı.

Intercontinental Exchange [ICE] dijital varlık platformu BAKKT’ı Eylül ayında piyasaya sürdükten sonra, bitcoin vadeli işlemleri özellikle kripto endüstrisinden büyük ilgi gördü. Borsanın ilk gününde 71 BTC seviyesinde hacim görmesinin ardından, pek çok kesim BAKKT’ın piyasa üzerindeki etkisi hakkında spekülatif yorumlar yapmıştı. Ancak, platform zamanla hızlandı ve herhangi bir engelle karşılaşmadan yükselişe geçti. Borsadan gelen en son güncellemeye göre, günlük hacim bir başka ATH (All Time High – Tüm zamanların en yüksek seviyesi)’ye ulaştı.

Platformun günlük hacim takip programına göre, günlük hacim 45.56 milyon dolar ATH’ye çıktı ve toplamda 6312 BTC tutarında vadeli sözleşme yapıldı. Program ayrıca, borsada hacmin 50.48 milyon dolara kadar çıkabileceğini öngördü.

28 Kasım 2019’da BAKKT, o zamanki ATH’sini 38.74 milyon dolarlık 5147 BTC değerinde vadeli sözleşme olarak belirtmişti. BAKKT’ın bugünkü ATH hacmi ise, önceki tahminlerinin 41 milyon dolar üzerinde.

Ek olarak, bir başka önde gelen bitcoin vadeli işlem platformu CME de vadeli işlem sözleşmelerinde günlük hacim bazında bir artış yaşadı. 27 Kasım’dan önce, CME’de günlük işlem, 11.761 adet sözleşme ile aylık bazda en yüksek seviyeye ulaştı. Yaklaşık bir ay içinde günlük işlem hacmi, platformda 13.137 sözleşmenin işlem görmesiyle arttı. 5 BTC’yi temsil eden her bir sözleşme ile, hacim yaklaşık 489 milyon dolara yükseldi.

BAKKT’ın hacminin beklenen seviyenin üzerinde gelmesi ve 19 Aralık 2019 tarihinde meydana gelen satış baskısının ardından hacmin, alımlar üzerinde etkisinin olup olmadığı konuşulan konular arasında. Görünürde hacmin yükselmesi ile doğru orantılı bir şekilde fiyatların da hareketlilik göstermesi akıllara pozitif etkileşim olabileceğini getiriyor. Ancak, kritik bant aralığından henüz çıkamamış olan BTC için verileri ve hacimleri takip etmek birincil noktada yer alıyor.

ICRYPEX Hazine Uzmanı Helin ÇELİK

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu