Haberler

Bitfinex şaşırdı: Yüzde 3 komisyon alacak

Bitfinex komisyon oranlarını arttırdı.

Bitfinex borsası komisyon ücretleri konusunda attığı son adım ile birlikte yatırımcı hesaplarının kapanmasına sebep olabilecek yeni gelişmelere sahne oldu. Bitfinex’ten yapılan resmi açıklamada, borsanın bundan sonra 30 gün içerisinde bir takım kararlar gereğinde komisyon ücretlerinin %3 oranına yükseltilecek olduğu ve bir ay içerisinde 2’den daha fazla itibari işlem yapılması durumunda veya 1 milyon dolar ve üzerinde işlemler için %3 komisyon alınmasının kararına varıldığı açıklandı.

Bitfinex, bu kararın neden ve nasıl alındığı konusunda açıklama yapmazken, borsanın aktif yatırımcı hesaplarını kullanan yatırımcılar ise bunun son derece büyük bir oran olduğunu, 1 milyon dolarlık transferin PayPal’dan yapılması durumunda 29 bin dolar komisyon alınırken, Bitfinex’ten yeni komisyon oranı ile yapılması neticesinde ise 30 bin dolar ile 1.000 dolar fazla komisyon alınmış olacağını belirttiler.

Bitfinex kullanmayacak olduklarını ve bu oranların son derece yüksek olduğunu belirten yatırımcılar, şimdiden yeni alternatif aramaya başlarken, yönetimin bu konuda geri adım atıp atmayacak olduğu konusunda bilgi bulunmuyor. %3 komisyon oranı borsalar arasında en yüksek komisyon oranları arasında en üst sırada.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu