BitcoinHaberlerSatoshi Nakamoto

Bitfinex’e Aktarılan Bitcoin’ler Satoshi’ye Ait Olabilir Mi?

Gizemli BTC cüzdanı Satoshi tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

Bitcoin’in fikir babası Satoshi’nin kimliği birçokları için hala büyük merak konusu. Hal böyle olunca ona ait olduğu düşünülen her hamle büyük dikkat çekiyor.

Bitfinex’e yapılan 50 Bitcoinlik aktarım küçük bir meblağ olmasına rağmen kripto camiasını hareketlendirmeye yetti çünkü söz konusu Bitcoinler en son 10 sene önce aktif olan bir BTC adresinden taşındı.

Transfer işlemini kimin yaptığı bilinmezken aktarımı gerçekleştirilen BTC’lerin 2010 yılında kazıldığı, yani bir madencilik ürünü olduğu ve ilk kez orijinal cüzdandan çıkış yaptığı tespit edildi.

Edinilen bilgilere göre aktarımı gerçekleştiren kişi ilgili BTC’leri bundan 10 yıl önce başarılı bir madencilik çalışmasıyla almış ve bugün 500 bin dolardan fazla değeri olan kripto paralara bugüne dek el sürmemiş. Madenciliğin yapıldığı tarihte Bitcoin’in değeri düşünüldüğünde cüzdan sahibinin ciddi anlamda kar elde ettiği ortada.

Tabii söz konusu kişinin elindeki BTC’leri Bitcoin 20 bin doları gördüğünde niçin elinden çıkarmadığı ve çok daha fazla kar edebilecekken neden bu şansı tepmiş olduğu da ayrı bir merak konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu