coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBasın BülteniBitget 2. Çeyrek Raporu 700 Milyon Dolar Sermaye Girişi ve Yaklaşık Yüzde...

Bitget 2. Çeyrek Raporu 700 Milyon Dolar Sermaye Girişi ve Yaklaşık Yüzde 50 Trafik Artışı Gösteriyor

Dünyanın lider kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, 2024 yılının 2. çeyreği için şirketin bu dönemde kaydettiği ilerlemeyi gösteren üç aylık şeffaflık raporunu yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2024 yılının 2. çeyreğinde web sitesi trafiğinde önemli bir artış yaşayan Bitget, yaklaşık %50’lik bir artışla aylık 10 milyon ziyaretçi sayısına ulaştı.

Bu dönemde borsanın fon girişi arttı. Bitget Rezerv Kanıtı (PoR) sayfasından alınan veriler, ilk 6 ayda kullanıcıların BTC, USDT ve ETH varlıklarının sırasıyla %73, %80 ve %153 oranında artarak yaklaşık 700 milyon dolarlık sermaye girişi olduğunu gösteriyor. Büyümeye, genişleyen erişimi ve birinci sınıf kripto işlem çözümleriyle uyumlu olarak platforma eklenen 2,9 milyon yeni kullanıcı eşlik etti. Bitget’teki spot işlem hacmi 1. çeyrekte 28 milyar dolardan 2. çeyrekte 32 milyar dolara çıkarak %10’un üzerinde artış gösterdi.

Toplam 100’den Fazla Projenin Piyasaya Sürülmesi Sağlandı

Bitget, PoolX ve Piyasa Öncesi adlı iki yeni ilk token listeleme ürününü piyasaya sürerek yeniliklerine devam etti. PoolX, kullanıcıların BGB ve USDT stake ederek token kazanmalarına olanak tanıyan yeni bir stake platformu sunarken, Piyasa Öncesi ise henüz büyük borsalarda resmi olarak listelenmemiş tokenlerin işlemlerini mümkün kıldı.

Bu ürünler toplamda 100’den fazla projenin piyasaya sürülmesini sağlayarak daha yüksek potansiyelli teklifler sundu ve önemli ölçüde kullanıcı katılımı çekti.

Haziran ayında BGB, en iyi performans gösteren CEX tokeni olarak muazzam bir büyüme kaydetti. BGB ayrıca geçtiğimiz günlerde Forbes tarafından En İyi 10 kripto para birimi arasında gösterildi. Ek olarak, CCData’nın en son H2 Görünüm Raporu, Bitget’in CEX’ler arasında 2023 ikinci yarısından 2024 birinci yarısına kadar %38,4 ile en büyük pazar payı büyümesine sahip olduğunu, diğer muadillerinin çoğunun ise hafif bir düşüş yaşadığını yansıttı.

Bu çeyreğin en önemli olaylarından biri, #MakeItCount Lionel Messi kampanyası kapsamında üç Türk milli sporcuyla – Buse Tosun Çavuşoğlu (Güreş), Samet Gümüş (Boks) ve İlkin Aydın (Voleybol) – yapılan iş birliği oldu. Azim ve tutkuyu temsil eden sporcular, izleyicileri yeni zirvelere ulaşmaya ve kalıcı etkiler yaratmaya motive etmeyi amaçlayan kampanyanın özünü temsil ediyordu. Bu hamle aynı zamanda Bitget’in Türkiye’deki hızlı büyümesinin de bir parçasıydı.

Foresight Ventures ile işbirliği içinde Bitget, The Open Network (TON) üzerine kurulan erken aşama projeleri desteklemek için 20 milyon dolarlık bir TON Ekosistem Fonu da başlattı. Bu girişim, Bitget’te kripto paranın kitlesel olarak benimsenmesini sağlamaya yönelik daha geniş hedefle uyumlu olarak, TON ekosistemi içinde inovasyonu ve gelişimi hızlandırmayı amaçlıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitget CEO’su Gracy Chen, “2024 yılının 2. çeyreği Bitget için çok önemli bir dönem oldu. Türk sporcularla işbirliğimizin yanı sıra kullanıcı ve web sitesi trafiğindeki önemli büyüme, küresel genişlememizin bir parçası. Topluluğumuzun desteğine minnettarız ve Web3’ün geleceği için inşa etmeye devam edeceğiz,” dedi.

Bitget Koruma Fonu Sektördeki En Büyük Fonlardan Biri

Borsa, tüm ana varlıklar için %100’ün çok üzerinde rezerv oranlarını gösteren son raporla rezerv kanıtını korumaya devam ediyor. Ayrıca, şu anda yaklaşık 420 milyon dolar değerine ulaşan Bitget Koruma Fonu, sektördeki en büyük fonlardan biri olarak kullanıcılar için ekstra bir güvenlik katmanı sağlıyor.

Buna ek olarak Bitget Araştırmaları, deepfake kripto suçlarının tüm kripto suçlarının %70’ini oluşturabileceğini vurgulayanbir rapor yayınlarken, Vietnam’da dolandırıcılık karşıtı bir kampanya yürütmeyi de planlıyor. Bununla birlikte Bitget, 25 milyon kullanıcısına daha sıkı güvenlik sağlamak için Sumsub ile de ortaklık kurdu.

Bitget 2024’ün 3. çeyreğine bakarken, platform ekosistemini geliştirmeye, kullanıcılarına değer sunmaya ve kripto sektörünün daha geniş çaplı büyümesini desteklemeye odaklanmaya devam ediyor. Devam eden inovasyon, stratejik ortaklıklar ve güçlü güvenlik katmanları ile Bitget, son çeyreğini yeni olumlu dönüm noktalarına ulaşarak kapattı.

Bitget’in 2. çeyrek performansını derinlemesine okumak için rapora buradan ulaşabilirsiniz.

Bitget Hakkında

2018 yılında kurulan Bitget, dünyanın önde gelen kripto para borsası ve Web3 şirketidir. 100’den fazla ülke ve bölgede 20 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Bitget borsası, öncü Copy Trade özelliği ve diğer işlem çözümleriyle kullanıcıların daha akıllı işlemler yapmalarına yardımcı olmayı taahhüt eder. Eskiden BitKeep olarak bilinen Bitget Wallet, cüzdan işlevselliği, swap, NFT Pazar Yeri, DApp tarayıcısı ve daha fazlasını içeren bir dizi kapsamlı Web3 çözümü ve özelliği sunan dünya standartlarında çok zincirli bir kripto cüzdanıdır. Bitget, efsanevi Arjantinli futbolcu Lionel Messi ve resmi eSpor etkinlikleri organizatörü PGL de dahil olmak üzere güvenilir ortaklarla yaptığı iş birlikleri aracılığıyla bireylere kriptoyu benimsemeleri için ilham veriyor.

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları