Kripto HaberleriHaberlerBitmain İsrail'de 300 Kişiyi İşsiz Bırakacak!

Bitmain İsrail’de 300 Kişiyi İşsiz Bırakacak!

Takip et

Bitmain yakın zamanda İsrail’de 2018 yılında açtığı ve 300 kişiyi istihdam ederek İsrail ekonomisine de katkı yapabilecek olduklarını açıklamasının ardından 2018 sonunda yeni açıklama yaparak İsrail’den çıkacak olduklarını ve ofisini kapatmaya karar verdiğini açıkladı. 300 İsrail vatandaşının işsiz kalmasına sebep olacak Bitmain, ülkede 300 çalışanın tepkisini çekmeye başlarken, ofisin ne zaman kapatılacak olduğunun tarihini vermeyen Çinli madencilik devi, yakın zamanda ofislerini kapatacak olduklarını ve Hollanda ile İsrail’de ofislerini kapatmaya karar verdiklerini açıklamıştı.

Asla yenilgiyi kabul etmiyor

Çinli şirket Bitmain’in bir özelliği ise şirketin yenilgiyi asla kabul etmemesinde yatıyor. Bitmain, ekonomik sorunlar yaşadığı ortaya çıkmış olmasına ve piyasada kripto para madenciliği fiyatlarındaki beklenmeyen düşüşler sonrasında milyarlarca dolar zarara uğramış ve beklentileri tutmamış olmasına rağmen asla değer kaybı olduğunu ve düşüş yaşandığını kabul etmeyerek bunun yerine ”isteklerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda 2 ofisimizi kapatma kararı aldık” diyerek kamuoyunda bir algı yaratıyor.

Madencilik devinin bu kararından dolayı İsrail’de tepki görecek olması hükümetinde tepkisini çekebilecek bir karar olabileceğinden, Bitmain’in tekrar gelecekte ülkede hizmet sunması engellenebilir.

İsrail yönetimi ülkeye girecek olan şirketleri iyi değerlendiriyor ve bu şirketlerin kripto para kategorisi olduğunda daha dikkatli olarak durumu inceliyor ve şirketin ülkede ofis açıp açmama yetkisi ve hizmet sunma yetkisi konusunda karar veriyor. Henüz Bitmain hakkında resmi açıklama yapılmayan İsrail yönetiminden kısa süre sonra açıklama yapılabilir. İsrailli siyasiler, ülkede kısa süreli olarak istihdam yaratılmasının ekonomide büyük boşluk yaratabileceğinin ve ülke ekonomisine daha büyük zarar verebileceğinin farkındalar. Ülke, kısa süreli yatırımcıları ülkede hizmet sunmaları durumunda kendi kararlarını verdiklerini ve herkesin İsrail’de hizmet sunmasına izin vermedikleri konusunda uyarıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları