Haberler

Bitmain, Sektörü Daraltabilir!

Bitmain kararı sektörde büyük kayıplara sebep olabilecek.

Bitmain’in İsrail ve Hollanda’da ofis ve tesislerini kapatma kararı ve aynı dönemde ekonomik olarak sıkıntılar yaşadığının ortaya çıkması kripto para dünyasında belirgin bir düşüşün yaşanmasına sebep olabilecek. Kripto para sektöründe en büyük madencilik şirketi olarak bilinen ve Çin merkezli olan Bitmain, kripto para birimlerini fiziksel para birimlerine dönüştürmeye karar verirse milyarlarca dolarlık kripto para birimine sahip olması ve bu nedenle kripto para sektöründe yapacak olduğu satışlar sonrası domino taşları etkilerine benzer bir etki yaratarak tüm kripto para fiyatlarının ve piyasa hacminin düşmesine sebep olabilecek olduğunu düşünmemek mümkün değil.

300 kişiyi işe almıştı, şimdi çıkarıyor

Bitmain, İsrail’da 2018 yılının ortalarına doğru kurduğu ofisinde görevlendirdiği 300 kişiyi yakın zamanda işten çıkaracak ve aynı olayı Hollanda’da da yaparak ofislerini kapatacak. Şirketin bu kararının kendisine belirgin bir maliyeti olacak olması, aynı zamanda tazminat ödemek zorunda olmasından dolayı tüm kripto para birimlerini satarak bu sektörden çıkıp farklı sektörlere yönelebileceği iddialarını güçlendirmekte. Bitmain sözcüsü ise bu konuda resmi bir basın açıklaması yapmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu