binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBitMEX'te Bitcoin Fiyatı Aniden 8.000 Dolar'a Yükseldi

BitMEX’te Bitcoin Fiyatı Aniden 8.000 Dolar’a Yükseldi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yapılan habere göre dünyanın en büyük borsalarından olan kaldıraçlı işlemler borsası BitMEX’in sisteminde bir hata meydana geldi. Hata sonucunda 6500 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin fiyatı bir anda 8000 dolara kadar fırladı.

Neyse ki bu fiyat seviyelerinden hiçbir şekilde işlem yapılamadı ve mevcut işlemler bundan etkilenmedi. Hatanın sadece görsel grafikte yaşandığı ifade edildi.

Olayın yaşanmasından sonra birçok kişi Twitter hesabı üzerinden olaya tepki gösterdi. Dünyanın en büyük kripto para borsalarında bu gibi sıkıntıların yaşanması kripto para piyasasının imajı için kötü olduğunu ifade edildi.

Hatta bu gibi küçük gibi görünen sorunların, Bitcoin ETF başvurusunu bile olumsuz etkileyeceği iddia edildi. Ayrıca bu durum ile artık BitMEX’e alternatif başka kaldıraçlı borsalarında olması gerektiği gündeme geldi.

Bundan bir kaç gün önce de BitMEX sistemi iki saat boyunca bakıma alınmıştı. Bakıma alındığı sırada Bitcoin fiyatının aniden 400 dolar artması kafalarda soru işareti oluşturdu. Bu gibi yaşanan sorunlar neticesinde, bazı kesimler tarafından söylenen “kripto paralar manipülasyonlara açık” iddiaları daha da kuvvetleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail