BorsaHaberler

BitMEX’te Bitcoin Fiyatı Aniden 8.000 Dolar’a Yükseldi

Yapılan habere göre dünyanın en büyük borsalarından olan kaldıraçlı işlemler borsası BitMEX’in sisteminde bir hata meydana geldi. Hata sonucunda 6500 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin fiyatı bir anda 8000 dolara kadar fırladı.

Neyse ki bu fiyat seviyelerinden hiçbir şekilde işlem yapılamadı ve mevcut işlemler bundan etkilenmedi. Hatanın sadece görsel grafikte yaşandığı ifade edildi.

Olayın yaşanmasından sonra birçok kişi Twitter hesabı üzerinden olaya tepki gösterdi. Dünyanın en büyük kripto para borsalarında bu gibi sıkıntıların yaşanması kripto para piyasasının imajı için kötü olduğunu ifade edildi.

Hatta bu gibi küçük gibi görünen sorunların, Bitcoin ETF başvurusunu bile olumsuz etkileyeceği iddia edildi. Ayrıca bu durum ile artık BitMEX’e alternatif başka kaldıraçlı borsalarında olması gerektiği gündeme geldi.

Bundan bir kaç gün önce de BitMEX sistemi iki saat boyunca bakıma alınmıştı. Bakıma alındığı sırada Bitcoin fiyatının aniden 400 dolar artması kafalarda soru işareti oluşturdu. Bu gibi yaşanan sorunlar neticesinde, bazı kesimler tarafından söylenen “kripto paralar manipülasyonlara açık” iddiaları daha da kuvvetleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı