Kripto HaberleriBitcoinBlackRock'tan Yeni Kripto Para ETF'i!

BlackRock’tan Yeni Kripto Para ETF’i!

BlackRock yeni kripto para ve blockchain ETF'ini piyasaya sürdü.

Takip et

Kripto para birimlerinin temelini oluşturan blockchain teknolojisi büyümeye ve bu teknolojiye olan ilgi de artmaya devam ediyor.

Blockchain teknolojisine olan ilginin farkında olan dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Avrupalı müşterileri için Blockchain ETF’ini piyasa sürdü.

Avrupalı ​​müşterileri için blockchain ve kripto para şirketlerine yatırım yapılmasını mümkün kılan “iShares Blockchain Teknolojisi UCITS ETF (BLKC)” New York Menkul Kıymetler Borsası FactSet Global Blockchain Technologies endeksini izleyecek.

Bu endekste %75’i kripto para borsaları ve madenciler gibi blok zincirine bağlı şirketler ve blok zinciri ekosistemini destekleyen şirketler olarak dünyanın dört bir yanından 35 şirket bulunuyor.

Bu bağlamda BLKC yani yeni ETF doğrudan kripto para birimlerine yatırım yapmayı içermiyor.

BlackRock ETF ürün stratejisti Omar Moufti açıklamasında şunları söyledi:

“Kapsam, ölçek ve karmaşıklık açısından kullanım örnekleri geliştikçe kripto para birimlerinin ve Blockchain teknolojilerinin müşterilerimiz için giderek daha alakalı hale geleceğine inanıyoruz.

Blockchain teknolojisinin sürekli çoğalması, birçok endüstrideki potansiyelinin altını çiziyor.

iShares Blockchain Teknolojisi UCITS ETF (BKLC) tarafından sunulan maruziyet, müşterilerimize gelişmekte olan blockchain ekosisteminin gelişimine öncülük eden küresel şirketlerle etkileşim kurma fırsatı verecektir.”

Hatırlanacağı üzere BlackRock, Ağustos ayında ABD merkezli kurumsal müşteriler için spot Bitcoin’e maruz kalma imkanı sunan özel bir tröst başlattı.

BlackRock, ayrıca önde gelen kripto para borsası Coinbase ile kurumsal yatırımcılara yönelik başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para hizmeti sunmak için bir ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

İlgili Haber
Blackrock ve Coinbase'den Yeni Bitcoin Hamlesi: Hedef Kurumsal Yatırımcılar!
İlgili Haber
BlackRock'tan Yeni Bitcoin Hamlesi!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları