Kripto HaberleriBitcoinBlackRock'tan Yeni Bitcoin Hamlesi!

BlackRock’tan Yeni Bitcoin Hamlesi!

Takip et

ABD’li kripto para borsası Coinbase ile kurduğu ortaklıkla yakın zamanda gündeme gelen dünyanın en büyük yatırım şirketi BlackRock‘tan yeni hamle geldi.

BlackRock yaptığı açıklamada ABD merkezli kurumsal müşterileri için özel bir spot Bitcoin (BTC) fonu başlattığını duyurdu.

Söz konusu yeni BTC fonu, BlackRock’un Bitcoin fiyatına doğrudan maruz kalma imkanı sunan ilk ürünü olacak.

“Dijital varlık pazarındaki keskin düşüşe rağmen, bazı kurumsal müşterilerden teknoloji ve ürün yeteneklerimizi kullanarak bu varlıklara nasıl verimli ve uygun maliyetli bir şekilde erişebileceğimiz konusunda hala büyük ilgi görüyoruz.”

Bitcoin’in en eski, en büyük ve en likit kripto para birimi olduğunu belirten BlackRock açıklamasına şu şekilde devem etti:

“Bitcoin şu anda kripto varlık alanındaki müşterilerimizin birincil ilgi odağıdır.
Stabilcoinler hariç, Bitcoin endüstrinin piyasa değerinin yüzde 50’sine yakınını elinde tutuyor.

Bu bağlamda ABD’deki kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz yeni BTC spot ürünü Bitcoin’in performansını, daha az masraf ve yükümlülükleri takip etmeye çalışacak.”

Hatırlanacağı üzere BlackRock, geçtiğimiz hafta önde gelen kripto para borsası Coinbase ile kurumsal yatırımcılara yönelik başta Bitcoin olmak üzere kripto para hizmeti sunmak için bir ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

İlgili Haber
Blackrock ve Coinbase'den Yeni Bitcoin Hamlesi: Hedef Kurumsal Yatırımcılar!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları