Kripto Para

Block.one CEO’su, DeFi Projelerine Yönelik Tahminini Paylaştı

Block.one CEO'su Brendan Blumer, DeFi sektörünün kötü gideceğini belirtti.

Ünlü girişimci ve Block.one CEO’su Brendan Blumer, DeFi sektörünü ve merkezsiz finans protokollerini sert bir şekilde eleştirdi. Blumer, açık kaynaklı yazılım ve blockchain protokolü EOS.IO’nun geliştirme ekibi Block.one’ın CEO’su olsa da DeFi sektörünün şu an büyük bir çılgınlık içerisinde olduğunu vurguladı.

EOS CEO’su ve CTO’su Karşı Karşıya

Blumer, DeFi protokollerinin KYC yapamadığını ve bunun şu sıralar dolandırıcıların işine yaradığını vurgulayarak, bunların sonunun oldukça kötü olduğunu ifade etti.

Blumber buna rağmen geleneksel finans piyasalarının yavaş yavaş DeFi tarafından geride bırakılacağını belirtse de bunun bazı projeler için geçerli olmayacağını vurguladı.

Blumber, programlanabilir finans yani ProFi protokollerinin ise regülasyonlara tam uyumlu bir model olduğunu vurgulayarak buna geçiş olması gerektiğinin altını çizdi.

Block.one’ın eski CTO’su Daniel Larimer ise aralarının bozuk olduğu bilinen CEO’ya yanıt verdi. Eski CTO, DeFi sektörünün aslında insanların ekonomik gücünü arttırmak odaklı olduğunu vurgulayarak ayrıcalıklara sahip sınıfın geride kalmasını sağladığını belirtti.

Gerçek DeFi projelerinin hiçbir merkezi aracıya ihtiyaç duymayacağını belirten Larimer, bu açıklaması ile Profi ifadesine karşı çıkmış oldu.

DeFi sektöründeki kötü örnekler ise popülerlik arttıkça artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Binance ağı tabanlı TurtleDex DEX platformu rug pull gerçekleştirdi. Bu da yaklaşık olarak binlerce kullanıcının dolandırılması ve toplamda 2,5 milyon doların kaybolması ile sonuçlandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu