BitcoinBlockchainHaberler

Blockchain Teknolojisi Eğitim Sektörüne De El Attı!

Bitcoin Association'ın düzenlediği yarışmada başarılı olan Robin Kohze adlı doktora öğrencisi Satoshi Nakamoto bursunu almaya hak kazandı.

Blockchain teknolojisi ve Bitcoin her geçen gün hayatımızın bir parça daha içinde yer alıyor. Öyle ki Bitcoin kullanarak Burger King’te hamburger yiyebilir, bir mekanda limonata içebilir, çalışanlarınızın maaşlarını Bitcoin olarak gönderebilir ve hatta eğitim bursu kazanabilirsiniz.

Blockchain temelli gerçek dünya uygulamalarının incelenmesini ve teknolojik açıdan gelişimini desteklemek amacıyla Bitcoin SV (BSV) tarafından verilmesi kararlaştırılan Satoshi Nakamoto adlı eğitim bursu Cambridge Üniversitesinde doktora öğrenimi gören Robin Kohze isimli öğrenciye verildi. Kohze, üst üste kazandığı Blockchain yarışmalarını başarıyla geçtikten sonra Bitcoin Association’ın düzenlediği 2. Bitcoin SV Hackathon etkinliğinde ikinci sırada yer aldı ve bursun sahibi oldu. Doktora öğrencisinin burs almasını sağlayan projesinin adı “HIVE”. HIVE’i web’de parçalanan içerikleri bir araya getirmeyi hedefleyen merkezsiz bir protokol olarak tanımlamak mümkün. Kohze ayrıca global anlamda kullanıcılarının sisteme yeni bilgiler eklemesini sağlayan moleküler dinamik bir ağı da projeye ekleyerek medyanın görünümünü değiştirmeyi planlıyor.

Kohze kazandığı bursu 2. öğrenim yılında kullanabilecek ve bu sayede projesini iOS ve Android uygulamaları tarafından desteklenecek şekilde geliştirebilecek.

Blockchain’le kazanılan bir bursu almaya hak kazanan ilk öğrenci olan Kohze projesiyle ilgili şunları söyledi:

Giderek kutuplaşan bir medya ortamında değişik fikirleri bir araya getirebilmek adına orijinal Bitcoin protokolü kullanıyorum.

Ayrıca Bitcoin Association’ın Kurucu Başkanı Jimmy Nguyen verdikleri bursla ilgili şunları ifade etti:

Kurum olarak temel aldığımız vizyonlardan biri de Bitcoin geliştiricilerini ve Bitcoin’ile ilgili yeni fikirleri olanları desteklemek. Robin Kohze de onlardan biri ve son derece zeki bir öğrenci. Veri etkileşimlerini dönüştürmek adına Bitcoin teknolojisinden yararlanması çok etkileyici. Bu sebeple kendisine
Satoshi Nakamoto bursunu verdiğimiz için gururluyuz. … HIVE projesinin gerçek dünyaya önemli bir katkı sunabilmesi için en kısa zamanda hayata geçmesini heyecanla bekliyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu