HaberlerKripto Para

BlockFi, SEC’den Korunmak İçin Uzman Bir Lobicilik Ekibi Görevlendirdi!

Kripto para kredi kuruluşu BlockFi, SEC'e karşı savunma yapabilmek için uzman biri lobicilik ekibini işe aldığını duyurdu.

Reuters’ın bildirdiğine göre, bu yılın başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve eyalet yetkilileri tarafından düzenleyici suçlamaları çözmek için 100 milyon dolarlık rekor bir para cezasına çarptırılan kripto kredilendirme platformu BlockFi, kendisini korumak için lobicileri işe aldı.

BlockFi’ın Lobicilik Ekibi, Regülasyon ve Vergi Politikaları Üzerinde Çalışacak

Reuters, BlockFi şirketinin federal lobicilik bildirimi belgesine dayandırdığı haberinde, şirketin uzman isimlerden oluşan beş kişilik bir ekip görevlendirdiğini söyledi. Ekipte lobi firması Arnold & Porter Kaye Scholer, Mark Epley ile yasama ve kamu politikası uygulama grubu başkanı Kevin O’Neill bulunuyor.

Açıklamada, ekibin “dijital varlık alanındaki finansal hizmet sağlayıcıları ile ilgili regülasyon ve vergi politikaları” üzerinde çalışacağı belirtildi.

Public Citizen tarafından aktarılan Mart ayı raporuna göre, kripto paralar lobicilik için için büyüyen bir sektör haline geldi ve sektör 2021 yılında lobicilik faaliyetleri için 9 milyon dolar harcadı.

İlgili Haber
Kripto Para Şirketi BlockFi, SEC'e 100 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek!

BlockFi sözcüsü Reuters’e verdiği demeçte, şirketin dijital varlıklar konusundaki düzenleyici ve vergi ortamının tanımlanmasına yardımcı olmak için siyasetçilerle “etkileşim kurmaya hevesli” olduğunu söyledi.

SEC Başkanı Gary Gensler Şubat ayında yaptığı açıklamada, 100 milyon dolarlık ceza niteliğindeki anlaşmanın “kripto para piyasalarının menkul kıymetler yasalarına uyması gerektiğini açıkça ortaya koyduğunu” söylemişti.

SEC buna ek olarak kısa bir süre önce iddialara göre Binance’in BNB tokeni için de soruşturma başlatmış ve bu coinin kayıt dışı bir menkul kıymet olma olasılığını araştırdıklarını bildirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu