AnalizBitcoinHaberler

Bloomberg Analisti: “Bitcoin 100.000$’a Gidiyor!”

Bitcoin'de beklentiler ve riskler iyi değerlendirilmeli.

Bitcoin 2021 yılında 100.000$’a ulaşabilecek mi? Yılın sorusu bu. Kripto para yatırımcılarının ve analistlerin cevabını aradığı bu soru hala sıcaklığını koruyor. Zira Bitcoin’deki sert düşüşlere rağmen gelen yükselişler, alım yönünde hala ciddi bir talep olduğunu gösteriyor.

Bloomberg’in kıdemli emtia analisti Mike McGlone da Bitcoin’in 2021’de 100.000$’a ulaşıp ulaşamayacağının cevabını arıyor. Twitter’dan bu konuya ilişkin düşüncelerini paylaşan McGlone, “ana akım benimsemesi, azalan arz, geçmiş alım satım eğilimleri gibi 5 grafik bize Bitcoin’in 2021’de potansiyel olarak 100.000$’a ulaşabileceğini gösteriyor.” dedi.

Analist Bitcoin’in azalan arzı ve fiyat arasındaki ilişkiyi gösteren bir de grafik paylaştı.

100.000$’ın Önünde Ne Gibi Riskler Var?

Öncelikle Bitcoin’in daha uzun vadede 100.000$’a ulaşıp ulaşamayacağı konusunda çok da tartışma olmaması, aslında bu olayın ilerleyen süreçte gerçekleşmesine kesin gözüyle bakıldığının bir kanıtı. Bunun 2021 yılında gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine ilişkin ise önümüzde bazı riskler var.

Bu noktada ABD’deki ekonomik göstergelere bağlı olarak, FED’in doları güçlendirebilecek her hamlesi bu süreci uzatacaktır. Bunun yanında ABD’den gelebilecek regülasyon haberleri de Bitcoin’deki risk iştahını düşürecektir. Kısa ve orta vadeli bakan yatırımcıların bu riskleri göz önüne alarak FOMO’ya kapılmadan pozisyonlarını değerlendirmesi gerekecektir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu