Kripto HaberleriHaberlerBloomberg Avukatlarından SEC'nin Ripple'a Açtığı Davaya Tepki!

Bloomberg Avukatlarından SEC’nin Ripple’a Açtığı Davaya Tepki!

Takip et

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple‘a açılan dava, kripto para sektöründe büyük bir sarsıntıya yol açmıştı. İlk başlarda sadece Ripple ve XRP‘ye karşı açıldığı düşünülen dava, şimdilerde ise gün geçtikçe sektörün geneline yönelik bir tehdit olarak algılanmaya başlandı.

Bloomberg Avukatları: Bu Sadece XRP’ye Yönelik Bir Adım Değil

Bloomberg tarafından yayınlanan ve şirketin avukatları ile danışmanları tarafından hazırlanan bir bildiride ise SEC davasının aslında kripto para sektörünün geneline yönelik bir tehdit olduğu vurgulandı.

Ripple Labs’in bu durumdan etkilendiğini ancak bunun uzun vadede kripto para sektörünü daha kötü etkileyeceğini belirten uzmanlar, ABD’de birçok şeyin de buna bağlı olduğunu vurguladı.

SEC’nin eski başkanı Jay Clayton’ın görev süresi bitmeden hemen önce Ripple’a böyle bir dava açması, Bloomberg avukatlarına göre aslında kripto para sektörüne yönelik bir adım oldu.

Bloomberg, bu davanın sonucuna göre ABD’deki kripto para regülasyonlarının da şekil alabileceğini vurgulamakta. Ripple ise bu kapsamda şimdiden başka ülkelerde işe alımları arttırıp ortaklık haberleri vermeye başladı. Ripple’ın da olumsuz bir habere karşı kendini hazırladığı ve b planı oluşturduğu görülmekte.

Bloomberg uzmanları ilgili yazının sonunda ise XRP’nin aslında menkul kıymet statüsüne girmediğini vurguladı. Uzmanlar buna ek olarak XRP’nin yatırım sözleşmesi olarak görülmesinin de makul olmadığını vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları